Sony Xperia XA3 souhrn spekulací: Má Sony stále co nabídnout?

Sony Xperia XA3 souhrn spekulaci

Sony Xperia XA3 souhrn spekulací vám přináší uniklé rendery Sony Xperia XA3. K tomu přidáme 360° video a všechny aktuálně dostupné informace. Z jejich pomocí zkusíme nahlédnout do budoucna a pokusíme se zodpovědět, zdali má smysl se na tento telefon těšit.

Sony Xperia XA3 nám okolo displeje zhubla. Obrovské plochy nad a pod displejem jsou minulostí

Na počátku letošního roku se objevila dvojice telefonů Sony Xperia XA2 a XA2 Ultra. Ač se jednalo o poměrně povedené telefony, tržní pozici Sony to nevytrhlo – stále udržovala sestupnou tendenci. Je vůbec možné, aby nové modely Xperia XA3 něčím překvapily a negativní trend pomohly zvrátit? Na první pohled je patrné, že displej zabírá mnohem větší část plochy přední strany, než jak to bylo u předchůdce XA2. Redesign novému modelu sluší. Úhlopříčka 18:9 displeje vzrostla na zhruba 5,9 palců, přičemž očekáváme, že displej ponese Full HD+ rozlišení 1080 x 2160. Celkové fyzické rozměry by měly být 155,7 x 68,3 x 8,4 mm, přičemž zadní fotoaparát bude s tloušťkou 8,9 mm o půl milimetru tělo telefonu přesahovat.

Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil – čtečka se vrací zpátky na bok

Ano, vypadá to, že se čtečka otisků vrátí zpátky do zapínacího tlačítka na pravý bok přístroje. Na boku dále nalezneme ovládání hlasitosti a spoušt fotoaparátu. Spodní strana skrývá USB-C, horní pro změnu sluchátkový 3,5mm konektor. Sony se tedy vzepřelo aktuální vlně, kdy klasický 3,5mm jack z telefonů pomalu mizí. Na zadní straně je viditelný mírně vystouplý duální fotoaparát.

Sony Xperia XA3 specifikace:

Velká změna by měla přijít na pozici použitého čipsetu. Spekuluje se, že by se u nové Xperie XA3 mohl objevit Snapdragon 660, což by bylo solidní přilepšení oproti Snapdragonu 630 použitém u předešlého modelu. Nejlépe vybavená verze by navíc mohla obsahovat až 6GB RAM, přičemž by měla být doprovázena 64 GB úložištěm. Konektivita by měla odpovídat době a obsahovat většinu myslitelných standardů jako Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, či čínskou geolokační službu BeiDou. Operační systémem bude nejpravděpodobněji rovnou Android Pie.

Sony Xperia XA3 CAD Renders 360 Degree Video

Sony Xperia XA3 CAD Renders 360 Degree Video

Xperia XA3 by se měla oficiálně objevit spolu s větším sourozencem XA3 Ultra. K oficiálnímu odhalení by mělo dojít ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Alternativní možností je případné oznámení na konferenci CES 2019. Sony Xperia 3 vypadá na papíře poměrně atraktivně. Co nás trochu znepokojuje, je skutečnost, že Xperia XA2 se cenově nacházela ve střední třídě. Otázkou zůstává, zdali při využití spekulovaných specifikacích XA3 udrží stejnou cenovku.

Líbí se vám Sony Xperia XA3? Co vám na ní případně nevyhovuje?

Zdroj: mysmartprice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)