Sony bez fanfár odhalilo model Xperia XA2 Plus: Velký displej a Snapdragon 630

sony xperia xa2 plus

V lednu jsme mohli vidět představení dvou nových Sony telefonů, které spadají do řady Xperia XA2. Po půl roce se do této nižší střední třídy přidává nový model s názvem Sony Xperia XA2 Plus. Novinek není ale zase tolik, i proto se možná tento telefon představil bez nějakého většího “humbuku”.

Sony Xperia XA2 Plus dostává nový poměr stran

Pravděpodobně největší změnou u Sony Xperia XA2 Plus je moderní poměr stran 18:9, který zachovává stejně velký 6 palcový displej jako u Sony Xperia XA2 Ultra. Rozdíl je ale ve velikostech zařízení, novinka je menší na výšku i na šířku. I díky tomu by se tento nový telefon měl snadněji držet a lépe ovládat.

Sony tento telefon také vybavila o něco lepší konstrukcí, už se nejedná o plast, nově má telefon kovová záda, respektive hliníková. Nechybí ani čtečka otisků prstů a jeden hlavní fotoaparát, který má 23 MPx. Na přední straně už se nenachází duální selfie kamera, ale pouze jeden fotoaparát s 8 MPx. Dále má čipset Snapdragon 630, který doplňuje 4 nebo 6 GB paměti RAM a 32 nebo 64 vnitřního úložiště, které jde rozšířit pomocí microSD karet.

Xperia XA2 Plus – Designed to entertain

Xperia XA2 Plus – Designed to entertain

Rovnou z krabice běží na Androidu 8 Oreo, baterie pak má kapacitu 3 580 mAh.  Oficiální cena prozatím nebyla odhalena, očekává se ale kolem částky 7 tisíc Kč. V Evropě se začne prodávat v srpnu, a to hned v několika barevných variantách, od černé, přes zlatou, až po zelenou.

Jak se vám líbí Sony Xperia XA2 Plus?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)