Sony Xperia XA Ultra: Obrovský displej a směšná baterie

Sony Xperia XA Ultra 3

Japonská společnost možná trochu nečekaně představila světu novinku – mobilní telefon Sony Xperia XA Ultra. Ten zaujme především obrovským 6″ displejem či výkonným hardwarem. Úsměvně pak ale vypadá baterie, která má kapacitu pouze 2700 mAh.

Sony Xperia XA Ultra: Tenké rámečky a sympatická konstrukce

Na první pohled kráčí nový smartphone v kolejích svých předchůdců, nabídne ale sympaticky tenké rámečky po stranách displeje. Nad a pod displejem je ale stále prostoru poměrně dost. Sklo displeje je po stranách zaobleno, což vypadá velmi dobře, z praxe ale víme, že to nemusí být úplně šťastné řešení. Zaoblené okraje totiž často nepříjemně odráží sluneční paprsky. To si ale samozřejmě rádi otestujeme.

Sony Xperia XA Ultra

Slušný hardware, ale malá baterie

Sony Xperia XA Ultra nemíří mezi nejvybavenější smartphony. Díky svému 6palcovému displeji chce spíše doplnit mezeru ve svém portfóliu. Hardware ale zase tak špatný není, posuďte sami:

 • displej: 6″, Full HD rozlišení
 • procesor: MediaTek Helio P10 (MT6755), osm jader
 • paměť: 3 GB RAM, 16GB vnitřní paměť s možností rozšíření skrze Micro SD
 • fotoaparát: 21,5 MPx zadní, 16MPx selfie kamera
 • baterie: 2700 mAh
 • OS: Android 6
Sony Xperia XA Ultra

Sony Xperia XA Ultra

 • Displej 6'', IPS LCD, 1920 x 1080 px
 • Procesor Mediatek MT6755 Helio P10
 • RAM 3 GB RAM
 • Fotoaparát 21,5MPx zadní, 16MPx přední
 • Úložiště 16 GB (+MicroSD)
 • Baterie 2700 mAh

Smartphone se tím řadí spíše do střední třídy, jistě vás ale zarazila kapacita baterie. Ta činí pouhých 2700 mAh. Proč je to málo? Protože displej je obrovský a smartphony se 6palcovým displejem mají často kapacitu baterie kolem 4000 mAh. Příkladem může být konkurenční Huawei Mate 8. Sony i přesto slibuje, že se výdrž bude stále pohybovat okolo 2 dnů aktivní práce. Těžko říci, zda můžeme tomuto číslu věřit. Je sice pravdou, že Sony má opravdu dobře optimalizovaný systém a správu paměti, ani tak to ale stačit nemusí. Zvláště pokud uživatelé budou dlouho civět do displeje.

Cena a dostupnost zatím velkou neznámou

Přestože se telefon Sony Xperia XA Ultra objevil již oficiálně na stránkách Sony se všemi důležitými informacemi, ty možná vůbec nejdůležitější chybí. Zatím totiž nevíme, kdy se k nám tato novinka dostane a jakou se vůbec pochlubí cenovkou. Ta totiž bude přímo určovat, zda bude mít zařízení úspěch. Pokud by totiž byla cena nasazena příliš vysoko, uživatelé by nejspíše dali přednost telefonu Huawei Mate 8 s lepším hardwarem a o poznání větší baterií. Nemuseli by rovněž oželet čtečku otisků prstů, která u telefonu Sony Xperia XA Ultra bohužel chybí.

Sony Xperia XA Ultra 2

Líbí se vám telefon Sony Xperia XA Ultra?

Zdroj: sonymobile.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek