Sony Xperia X dostane již brzy nový systém Sailfish OS

sailfish OS telefon sony xperia x

Společnost Jolla pomalu ale jistě finišuje alternativní operační systém Sailfish OS, který bude určen pro telefony Sony Xperia. Jako první se dostane na model Xperia X, už víme i kdy. A také za kolik.

Sailfish OS tvoří bývalí zaměstnanci společnosti Nokia

O společnosti Jolla jste již pravděpodobně v minulosti slyšeli. Jde o startup, který založili bývalí zaměstnanci společnosti Nokia, kteří pracovali na systému MeeGo. Projekt MeeGo měl být novým systémem určeným pro Nokia telefony, jenže jak víme, tato finská společnost se nakonec rozhodla využívat systém Windows Phone od Microsoftu. Po tomto rozhodnutí byl vývoj MeeGa ukončen.

Sony Xperia X with Sailfish OS 2.1 #MWC17

Sony Xperia X with Sailfish OS 2.1 #MWC17

Lidé ale pokračovali dále, i když v trochu pozměněné formě pod názvem Sailfish OS. Společnost Jolla dokonce vydala několik telefonů s tímto systémem, jenže telefony neměly moc velký úspěch. I proto bylo poměrně velkým překvapením, když se v březnu oznámila spolupráce s gigantem Sony.

Sailfish OS je založen na Linuxu, najdeme v něm i několik věcí z Androidu, přitom ale vypadá a ovládá se úplně jinak, než Android telefony. Na videu výše ho můžete vidět v plné kráse. Majitelé telefonů Sony Xperia X si budou moct stáhnout Sailfish OS již 27. září, a to za cenu zhruba 60 dolarů, cca 1 300 Kč. Což je docela odvážná cena za systém, který se ještě ani zdaleka nemůže rovnat s Androidem.

Sony Xperia X

Sony Xperia X

8.0
  • Displej 5'', IPS LCD, 1920 x 1080 px, 441 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 650
  • RAM 3 GB RAM
  • Fotoaparát 23 MPx zadní, 13 MPx přední
  • Úložiště 32 GB (+MicroSD)
  • Baterie 2620 mAh

Vlastníte Sony Xperia X, plánujete vyzkoušet Sailfish OS?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)