Sony představilo novou řadu Xperia X. Novinky nabídnou až Snapdragon 820

Sony-Xperia-X-Performanc

Sony právě na tiskové konferenci, odehrávající se v rámci MWC 2016 v Barceloně, zaskočilo nejednoho fanouška mobilních technologií. Oproti všem očekáváním totiž nepředstavilo jeden, ani dva, nýbrž 3 mobilní telefony. Tyto novinky přitom tvoří základní kameny pro zbrusu novou řadu Xperia X. Všechny pak nabídnou 5″ displej a v případě nejvýkonnějšího modelu dokonce Snapdragon 820.

Nová řada Sony - Xperia X, Xperia XA a Xperia X Performance Nová řada Sony – Xperia X, Xperia XA a Xperia X Performance

Sony Xperia X

Základní model Sony Xperia X po stránce výbavy představuje střed nové řady. Nabídne tak 5″ FullHD IPS displej nebo například poměrně výkonný chipset Qualcomm Snapdragon 650 podpořený 3 GB RAM. Interní úložiště zde bude ve dvou variantách, single-SIM verze telefonu nabídne 32 GB a dual-SIM pak dokonce 64 GB, telefon disponuje také slotem na microSD (až 200 GB), zatím však není známo, zda jej nabídnou obě varianty tohoto modelu. Sony také nezapomnělo na čtečku otisků prstů v tlačítku napájení.

Sony Xperia X – první pohled

Sony Xperia X - první pohled

Sony u všech svých novinek deklarovalo výdrž na jedno nabití 2 dny. V případě Xperie X má tuto výdrž zajistit baterie s kapacitou 2 620 mAh. Chybět nemůže ani rychlonabíjení, dle výrobce pak stačí 10 minut na nabíječce k 5,5 hodinám provozu. Další chloubou nové Xperie X a její výkonnější varianty v podobě telefonu Xperia X Performance je fotoaparát. Ten pochází z Xperií Z5, doznal však jistých změn. Opět nabídne 23 MPx, ale nově má disponovat “prediktivním hybridním autofokusem“, který předpovídá, kde se bude pohybující objekt ve chvíli pořízení snímku nacházet. Fotoaparát se pak chlubí také citlivostí ISO 12 800.

Xperia X

Sony Xperia X Performance

Nejvýkonnější z představených novinek a vlastně i nevýkonnější současná Xperia přichází totiž se Snapdragonem 820 pod kapotou. Výkonnému chipsetu pak sekundují 3 GB RAM a o uživatelova data se stará 32GB interní úložiště. Nová Xperia X Performance potěší zájemce o kompaktní, ale výkonný telefon, stejně jako zbytek řady Xperia X totiž disponuje úhlopříčkou 5″, v tomto případě opět s FullHD rozlišením. Baterie má v tomto případě kapacitu 2 700 mAh a podporu rychlonabíjení. Fotoaparát je totožný s modelem Xperia X a ani zde se nezapomnělo na čtečku otisků prstů.

Sony Xperia X Performance

Sony Xperia X Performance

Sony Xperia XA

Nejméně vybavenou, nicméně rozhodně ne nezajímavou novinku pak představuje Sony Xperia XA. Tento model nabízí rovněž 5″ IPS displej, nicméně o rozlišení “pouze” 1280 x 720 px. My jsme ovšem rádi, že konečně také na telefonu s logem Xperia vidíme tenké okraje okolo displeje. Další výbava novinky pak zahrnuje například osmijádrový procesor MediaTek Helio P10, 2 GB RAM a 16GB úložiště rozšířitelné o dalších až 200 GB. Pohoršil si také fotoaparát, který v tomto případě nabídne 13 MPx, má však také hybridní autofokus (jen je “prediktivní”) a údajně má vynikat při focení za slabého světla. Baterie má v tomto případě 2 300 mAh a Sony také u ní deklaruje výdrž 2 dny a rychlonabíjení.

Sony Xperia XA – první pohled

Sony Xperia XA - první pohled

Jak se vám novinky od Sony líbí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)