Na telefony Xperia M2 a M2 Aqua míří Android 5.1.1 Lollipop

Screen-Shot-2014-08-19-at-1.49.44-PM

Zatímco uživatelé zařízení z řady Nexus se již pomalu připravují na příchod nejnovějšího Androidu 6.0 Marshmallow, majitelé telefonů jiných značek berou za vděk aktualizacím přinášejícím Android 5.1.1 Lollipop. Tuto stále nepříliš početnou skupinu uživatelů Androidu 5.1.1 pak nově rozšiřují také majitelé smartphonů Sony Xperia M2 a M2 Aqua, na něž byl právě uvolněn firmware obsahující tuto verzi operačního systému Android. Nutno dodat, že Sony patří v ohledu vydávání aktualizací k jednomu ze svědomitějších výrobců.

Xperia M2

Oba telefony přecházejí z již staršího Androidu 4.4 a tím pádem se řadí mezi celou skupinu zařízení, která Android 5.0 přeskočila a updatovala rovnou na novější verzi Lollipopu. Nejnovější firmware pro telefony Sony Xperia M2 a M2 Aqua nese označení 18.6.A.0.175 a v současnosti je dostupný pouze v některých regionech. Xperii M2 mohou aktualizovat uživatelé na Ukrajině a Latinské Americe, zatímco pro její voděodolné dvojiče, Xperia M2 Aqua, je update dostupný v Rusku a USA. Počet regionů s dostupným nejnovějším updatem by se měl ale rychle zvyšovat. Aktualizace vedle novější verze operačního systému přináší také další drobné změny a vylepšení, zmínit můžeme například integraci služby Linked in, díky čemuž se vám budou například události z ní zobrazovat také v systémovém kalendáři. Krom toho nový firmware přináší také opravenou bezpečnostní díru díky níž vznikla celá kauza Stagefright.

Patříte mezi majitele telefonu Xperia M2 nebo M2 Aqua? Jak se na aktualizaci těšíte?

 

Zdroj: GSMArena.com, XperiaBlog.net

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)