Připravte si selfie klacky, Xperia C5 Ultra tu bude co nevidět

beach-720200_1280

Poměrně nedávno jste mohli zaznamenat, že Sony pracuje na novém phabletu s 5,5“ displejem. Interně byl označován jako model „Lavedner“, nyní byl označen jako Sony Xperia C5 Ultra (E5506, E5553). Mělo by se tedy jednat o nástupce modelu Xperia C4 nebo jednu z jeho variant. O tom ostatně svědčí i LED blesk vedle předního fotoaparátu.

Na web totiž unikla část manuálu, ve kterém je tento smartphone jasně vyobrazen. Na přední straně si můžeme kromě blesku také povšimnout poměrně velkého oka kamery. Spekulace odborníků jsou takové, že by optika i čip kamery měly být stejné jako na zadní straně s rozlišením 13 Mpx.

Obrázky manuálu také odhalují celkový design telefonu. Jeho displej bude roztažen po celé šířce a jeho rámečky budou jen opravdu velmi tenké. Brada telefonu bude také poměrně tenká. Systémová tlačítka tedy budou součástí displeje.

Xperia-C5-Ultra-User-Guide_1

Dalším očekáváním je kvalitní displej, který by měl nabídnout rozlišení 1080p, a jehož úhlopříčka by měla být nejméně zmíněných 5,5“. Zdroje také uvádí použití 64bitového octa-core procesoru MT6752, 2GB RAM a Android ve verzi Lollipop (bohužel nevíme, jestli 5.0 nebo 5.1).

Pokud jde o cenu, tak ta je prozatím velkou neznámou. Dá se ale předpokládat, že Sony bude chtít udělat trochu rozruchu ještě před začátkem zářijového veletrhu IFA. Další otázkou také je, zda Sony použije své nové grafické prostředí, které nyní ve Švédsku testuje pro tento model.

Zdroj: XperiaBlog

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)