Sony představilo Xperia 8: Protáhlý telefon ve střední třídě

sony xperia 8 predstaveni

Společnost Sony představila další telefon s extrémně protáhlým displejem. Tentokrát se novinka nazývá Xperia 8 a spadá do střední třídy. Jaké má telefon parametry?

Sony Xperia 8 má 21:9 displej, Snapdragon 630 a 3 fotoaparáty

Podobně jako poslední Xperia telefony, i tento má extrémně protáhlý LCD displej. A to o velikost 6 palců, rozlišení je pak FullHD+. Selfie kamera má 8 MPx a světelnost F/2.0. Čtečka otisků prstů je na boku telefonu v zapínacím tlačítku. Zajímavé je to, že telefon na přední i zadní straně chrání nová verze tvrzeného skla Gorilla Glass 6.

Výkon telefonu má na starost Snapdragon 630, který doplňuje 4GB RAM a 64GB úložiště. Můžete jej ale rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má poměrně nízkou kapacitu 2 760 mAh, potěší alespoň rychlé 18W nabíjení. Telefon splňuje certifikaci IP65/68. Rozhodně potěší 3,5mm audio konektor, technologie LDAC pro přehrávání hudby ve vysokém rozlišení, NFC nebo LED dioda.

Xperia 8 プロモーションムービー

Xperia 8 プロモーションムービー

Na zadní straně jsou 2 fotoaparáty. Ten hlavní má 12 MPx a světelnost F/1,8. Ultra širokoúhlý fotoaparát má 8 MPx a světelnost F/2.4. Prodej telefonu začíná v domácím Japonsku na konci měsíce. A to za cenu 54 000 JPY, v přepočtu cca 11 900 Kč. K dispozici bude v černé, bílé, oranžové a modré barvě.

sony xperia 8 design

Jak se vám líbí Sony Xperia 8?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)