Další oblíbená Sony Xperia dostává ostrý Android 12

Sony Xperia 10 II Android 12 update aktualizace

Společnost Sony oficiálně vyslala update na systém Android 12 do dalšího oblíbeného telefonu. Ze zatím poslední ostré verze Androida se odteď mohou těšit majitelé modelu Xperia 10 II, téměř přesně dva roky starého mobilu střední třídy. Ten tímto dohání modely Xperia 10 III a Xperia Pro-I, které se updatu dočkaly během března. Zatímco ony obdržely update společně s únorovými záplatami, Xperia 10 II dostává o měsíc čerstvější.

Sony Xperia 10 II Android 12 update aktualizace changelog

Aktualizační balík byl zatím zaznamenán v jihovýchodní Asii. Má cca 900 MB a označení 59.2.A.0.422. V popisu updatu se Sony zmiňuje, že uživatel nepřijde při instalaci o svá data, nicméně není poté možné přejít zpět na Android 11. Japonská firma se zatím nepodělila o časový plán pro aktualizace v dalších regionech, ale další vlny asi můžeme očekávat maximálně v následujících týdnech. Můžete případně zkoušet ve vašem Sony Xperia 10 II najít update manuálně.

Systém Android 12 obsahuje hned několik designových i funkčních změn v čele s prostředím Material You, nabídkou zástupců v “power” menu nebo indikátory zapnuté kamery a mikrofonu.

Které Sony telefony jste kdy vlastnili?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)