TOPlist

Chcete Android Auto i do svého vozu? Sony XAV-AX100 vám pomůže

sony-xav-ax100-nahledak

Pokud patříte mezi fanoušky Android Auto, a svůj vůz byste o něj rádi obohatili, máme pro vás dobrou zprávu. Společnost Sony totiž vydala Sony XAV-AX100 – velké autorádio s Android Auto na palubě. Samozřejmě, jako v ostatních případech nejde jen o Android Auto, k dispozici je i konkurenční Apple CarPlay.

Sony XAV-AX100 není nejlevnější, ale ani moc drahé

Sony XAV-AX100 není úplně obyčejné autorádio. Disponuje například funkcí „Dynamic Stage Organizer“, která mu umožňuje vytvářet virtuální reprosoustavy. Reálný výkon 4x55W DRA (Dynamic Reality Amp) pak není vůbec špatný. Výsledný zvuk je kvalitní a čistý a to dokonce i při vyšší hlasitosti.

sony xav-ax100

Na Amazonu se toto autorádio objevuje za cenu 499,99$, což je v přepočtu asi 13000 Kč bez daně. Zdá se to poměrně hodně a v poměru s běžnými autorádii opravdu je, ale ve své kategorii patří jednoznačně k těm nejlevnějším. Běžně se totiž podobná autorádia s operačním systémem prodávají přibližně v rozmezí 700 – 1500$ (asi 18000 – 40000 Kč).

Pokud byste se ptali, jak je možné, že si Sony dovolí prodávat toto své autorádio za cenu, jakou v této kategorii často nevídáme, tak vězte, že za tím stojí pravděpodobně především displej (respektive dotyková technologie). Zatímco my jsme ze smartphonů, tabletů a dražších rádií zvyklí na dražší, kapacitní dotykovou technologii, Sony sáhlo po mnohem levnější rezistivní technologii.

Do prodeje na Amazonu by mělo Sony XAV-AX100 jít ještě před Vánoci. Přesný termín ale nám ani nikomu jinému zatím znám není.

Zdroj: www.androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)