Sony Wena Wrist: Chytrý řemínek, který promění klasické hodinky na smartwach

sony wena wrist chytry reminek

Hledáte nějaké elegantní chytré hodinky, ale stále nemůžete najít tu správnou náhradu za vaše analogové hodinky? Sony má řešení s chytrým řemínkem Wena Wrist. Díky němu můžete platit bezkontaktně pomocí NFC, sledovat aktivitu a nechat si posílat notifikace z telefonu. Existuje dokonce i verze s GPS a sledováním srdečního tepu.

Sony Wena Wrist Pro a Active: Chytrý řemínek je k dispozici ve dvou verzích

Pokud máte tradiční analogové hodinky a chcete z něj vytvořit chytré hodinky, je Sony Wena Wrist ideálním řešením. Kompatibilní je tento pásek s těmi hodinkami, ke kterým se dá připnout 18, 20 a 22 mm řemínek. V balení budou k dispozici speciální nástavce pro odlišné velikosti.

Jak můžete vidět i na fotografiích, přímo na řemínku na nachází malý displej, na kterém se zobrazují informace a notifikace z telefonu. V řemínku se nachází i NFC čip pro bezkontaktní platby. Bohužel se nevyužívá Google Pay nebo Apple Pay, ale technologie od Wirecard Boon, se kterou si minimálně prozatím v Česku nezaplatíte.

wena wrist | コンセプトムービー|第二世代(本編)

wena wrist | コンセプトムービー|第二世代(本編)

Řemínek v základu dokáže měřit spálené kalorie a kroky. Pokud si pořídíte verzi Active, budete mít navíc i GPS a sledování srdečního tepu. Data se synchronizují v telefonem s aplikacemi Google Fit nebo Apple Health. K dispozici je chytrý řemínek v černé nebo stříbrné barvě. Potěší i voděolnost 5ATM, což se hodí, pokud máte i samotné analogové hodinky voděodolné. Kapacita baterií nebyla uvedena. Sony ale uvádí, že řemínek se dá nabít za 1,5 hodiny a následně vydrží týden klasického používání. V případě Active verze je to mírně nižší kvůli sledování srdečního tepu. Informace ohledně baterie při aktivní GPS nejsou momentálně k dispozici.

sony wena wrist pro active

 

Jedná se o rozhodně hodně zajímavý nápad. Bohužel řemínek není moc levný. Za Wena Wrist Pro zaplatíte 399 liber, v přepočtu cca 11 800 Kč. Za verzi Wena Wrist Active překvapivě méně. A to 349 liber, v přepočtu cca 10 200 Kč. Důvodem jsou prěmiovější materiály i design, který se u Pro verze používá. V obou případech ale samotný chytrý řemínek stojí více než většina chytrých hodinek. A to se ještě nepočítají i samotné hodinky. Prodej Sony Wena Wrist začíná dnes ve Velké Británii. Dostupnost v dalších zemích prozatím nebyla potvrzena.

Jak se vám líbí nápad chytrého řemínku Sony Wena Wrist?

Zdroj: wareable.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)