Sony představilo nový snímač IMX230 se 192bodovým autofocusem

exmor rs titulka

Společnost Sony patří v současnosti, mimo jiné, mezi nejrozšířenější a pravděpodobně i nejznámější producenty mobilních fotografických senzorů. Její snímače Exmor RS nalezneme vedle smartphonů Xperia také ve velké spoustě konkurenčních modelů a to včetně vlajkových lodí, jakými jsou například LG G3, Galaxy S4, Meizu MX4 nebo třeba OnePlus One. Aby si své silné postavení v tomto odvětví Sony udrželo, přichází s novinkou v podobě CMOS snímače Exmor RS IMX230.

Snímač disponuje rozlišením 21 MPx a jednou z jeho největších předností je fázová detekce obrazu, což je technologie, která se doposud vyskytovala pouze v takzvaných bezzrcadlovkách a v telefonu se tak objeví vůbec poprvé. V kombinaci se 192bodovým ostřením by měl být senzor IMX230 schopen rychlého ostření, což pomůže například pořídit ostré fotografie a videa rychle se pohybujících objektů.

Sony-Exmor-RS-IMX230_2 192bodové automatické ostření

Velikost snímače IMX230 je 1/2.4″, což je nepatrně méně, než v případě senzoru použitého v Xperii Z3 (ten má velikost 1/2.3″). Další novinkou je natáčení HDR videa ve 4K a pořizování statických HDR fotografií ve vyšším rozlišení než doposud. Společnost zároveň prozradila, že pracuje na 16MPx snímači podobných vlastností, ten by mohl cílit na levnější telefony.

exmor rs IMX230

Specifikace snímače Sony Exmor RS IMX230 tedy znějí více než slibně. Začátek sériové výroby je plánován na květen 2015 a jeho cena byla stanovena na 18$. Je také docela možné, že se tento snímač poprvé představí v Xperii Z4.

Zdroje: phoneArena.com, GSMArena.com.

Nezapomeňte podpořit svůj telefon či tablet v anketě AndroidRoku 2014!
hlasovat tlacitko

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)