Sony SmartWatch 2 chytré hodinky představeny!

smartwatch2-2

Dnešním dnem byl konečně oficiálně odhalen nástupce chytrých hodinek SmartWatch – SmartWatch 2. Co od nich můžeme očekávat? Oproti první verzi narostla velikost z původních 36 x 8 x 36 mm na 42 x 9 x 41 mm a byl pozměněn design, který nyní připomíná Sony Xperia Z. Hodinky se budou pyšnit hliníkovým tělem, a aby toho nebylo málo, tak Sony přidá i náramek z nerezové oceli. Uživatel však bude moci použit jakýkoliv 24 mm řemínek. Celé zařízení bude odolné proti vodě, i když mě mírně zarazilo upozornění na stránkách Sony, které říká: “Nevhodné pro sprchování, koupel, plavání, potápění, jakoukoliv práci s vodou a rybaření. Železný řemínek vodě odolný není”. Odolnost proti vodě tedy působí tak trochu úsměvně a velmi mě zaráží, že není vodě odolný řemínek pro uchycení.

smartwatch2

Oproti předchozí verzi mírně narostl displej, který má nyní 1.6 palce a rozlišení 220 x 176 obrazových bodů. Dále zde najdeme NFC, přes které půjde jednoduše spárovat používaný telefon a Bluetooth 3.0. Výdrž byla oficiálně stanovena na 3-4 dny při normálním užívání (displej neustále zapnut) a dokonce až 7 dní při minimálním využití (displej opět neustále zapnut). Jak bude výdrž doopravdy vypadat, však ukáže v praxi až test zařízení, hodnoty přímo od výrobců jsou velmi často naddimenzované.

Cena doposud není známa, zařízení se objeví na pultu obchodů v průběhu září.

http://youtu.be/DoUzM7WYlP0

 

Líbí se vám hodinky od Sony? Našli byste pro ně nějaké praktické využití?

Zdroj: Sony

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)