Sony zaútočí na sportovce podruhé. Chytrý náramek míří na trh

SmartBand-2-SWR12-black-1240×840-1ec46f5bf0e14ca17af27e868c1ad61a

Společnost Sony se chystá uzmout si větší podíl na přeplněném trhu s fitness příslušenstvím sama pro sebe. Docílit toho hodlá díky nově představenému náramku Sony SmartBand 2. Ten se má stát nástupcem staršího modelu Sony SmartBand a klade si ambice uspokojit co nejširší publikum. K tomu mu má dopomoci několik zajímavých funkcí. V čele se snadným párováním pomocí technologií NFC a Bluetooth nebo přítomnost čidla pro měření tepové frekvence

Displej u Sony SmartBand 2 nehledejte

sony-smartband-2-206392. Náramek od Sony nás tak bude upozorňovat pouze formou vibrací a blikání LED diod. Dostane se nám také možnosti pohodlně upravovat intenzitu vibrací pro jednotlivé situace.

Měření tepové frekvence

Sony SmartBand 2

Jednou z hlavních novinek náramku Sony SmartBand 2 je možnost sledování tepové frekvence a mít tak pod kontrolou naši srdeční aktivitu. Díky akcelerometru v kombinaci s mobilní aplikací také budeme moci sledovat nejrůznější sportovní aktivity jako je běh, jízda na kole nebo cvičení v posilově. Bát se nemusíme ani plavání, neboť náramek je díky certifikaci IP68 voděodolný až do hloubky 3 metrů.

Notifikační centrum

Přestože SmartBand 2 nedisponuje klasickým displejem, dokáže nás pomocí vibrací a LED diod upozornit na nejrůznější události. Mezi ně patří například příchozí hovory, zprávy nebo emaily. Posloužit může také jako budík, kdy samotné buzení probíhá rovněž formou vibrací. Mezi další zajímavé funkce patří také možnost přehrát nebo naopak pozastavit hudbu z telefonu.

Kdy, kde a za kolik?

smartband-2-swr12-mix-and-match-6e7eb74bfee6997cb92a55311c9f050e-940

Náramek podporující všechny přístroje běžící na operačním systému Android 4.4 KitKat nebo vyšší a do prodeje se chystá v září. Maloobchodní cena byla stanovena na 130 amerických dolarů (přibližně 3 200 Kč) a dočkáme se hned několika barevných provedení. Konkrétně budeme moci vybírat z černé, bílé, růžové a fialové varianty.

Video představující novinku v podobě Sony SmartBand 2

https://youtu.be/uNPxN9Heu4g

Našli byste pro tohoto pomocníka každodenní využití?

Zdroj: sonymobile.com, theverge.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)