Sony chystá skládací telefon. A to rovnou s průhledným displejem

sony skladaci telefony pruhledny displej

Zatím to vypadá, že příští rok bude ve světe telefonů hodně zajímavý: Uvidíme první 5G telefony, zařízení se budou zbavovat výřezů, počet fotoaparátů se bude zvyšovat a hlavně uvidíme skládací ohebné telefony. Japonská společnost Sony byla v tomto segmentu prozatím hodně nevýrazná. To se ale mění a díky patentům víme, že i Sony plánuje skládací telefon. A to hodně zajímavý, měl by mít průhledný displej.

Skládací telefon uvidíme i od japonského Sony

Mnoho společností již oznámilo alespoň některé plány na příští rok. U Sony ale byl dlouho klid. To může mít i tím, že mobilní divize Sony již není významným hráčem na trhu a spíše patří k těm menším. Ale jak jsme se nyní díky patentům dozvěděli, i Sony pracuje na své verzi ohebného telefonu.

Lidé z LetsGoDigital našli patent, který společnost Sony podala již v květnu. Zveřejněn byl na konci minulého měsíce. Patent popisuje docela zajímavé zařízení. Ukazuje smartphone se dvěma displeji na přední a zadní straně, který lze nastavit tak, aby fungoval v šesti různých režimech. Tři režimy jsou pro přední a tři pro zadní displej. Nastavit by měl jít displej na zcela transparentní tedy průhledný režim, poloprůhledný režim a klasický neprůhledný. Z patentu jde vidět i průhledný rolovatelný displej. Samozřejmě to neznamená, že rovnou příští rok vypadá Sony společně se Samsungem a dalšími ohebný telefon. Dokazují minimálně to, že chce Sony držet krok s nejnovějšími trendy.

Myslíte si, že Sony se skládacím telefonem uspěje?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)