Sony přiznává, že jím v segmentu mobilů ujel vlak: Slibují nápravu

sony priznava chyby mobilni trh

Společnost Sony už v posledních několika letech nepatří v segmentu mobilů mezi ty nejprodávanější značky. Byla odsunuta čínskými značkami jako je Huawei nebo Xiaomi a na špičku zaostává. Včera společnost Sony představila firemní strategii svého podnikání na následující tři roky. Mimo jiné Sony přiznává, že jím v segmentu mobilních telefonů ujel vlak. Chtějí to ale napravit.

Sony přiznává některé chyby. Chtějí se více zaměřit na Evropu

Může jít o dobré znamení, protože japonská společnost nezměnila svá vysoká očekávání v oblasti mobilních telefonů. Zároveň si ale uvědomuje, proč v se posledních letech očekávání nedokázala splnit. Jeden z důvodů je to, že nové technologie implementují do svých telefonů pomalu. Ideálním příkladem jsou displeje s minimálními rámečky a duální fotoaparát.

sony priznava problemy mobilni segment

To chtějí napravit, zároveň se v blízké budoucnosti chtějí více zaměřit na Evropu, jakožto jejich klíčový trh. To je přesně opačná cesta, než kterou zvolilo LG. I tato korejská společnost v mobilním segmentu pokulhává a jako jedno z opatření je to, že se evropský trh odsunul na druhou kolej.

Sony také znovu zdůraznilo, že se chce hodně zaměřit na technologie spojené s 5G sítěmi a zároveň chtějí mobilní telefony povýšit tím, že budou využívat ostatní produkty této společnosti. V tom si můžeme představit například dárky, které nabídnou při startu prodeje telefonů. V minulosti nabízela k telefonům prémiová sluchátka v hodnotě 10 tisíc Kč. V podobném duchu by tak mohla pokračovat i v následujících letech.

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium

1.0
  • Displej 5,8", LCD HDR 3840 x 2160 pixelů,
  • Procesor Snapdragon 845
  • RAM 6 GB RAMGB
  • Fotoaparát 12 + 19 MP
  • Baterie 3 540 mAh
  • Cena doplníme

Souhlasíte s tím, že Sony v mobilním segmentu ujel vlak?

Zdroj: xperiablog.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)