Sony vlastní nový patent, umožní sledovat nepřetržitě vaši tvář a emoce

sony xperia-c3-front

Společnost Sony nově vlastní zajímavý, ale poměrně zvláštní patent. Ten se totiž týká neustálého snímání obličeje uživatele a zaznamenávání jeho emocí. Zatím není známo, pro jaká zařízení bude tato technologie určena, neboť podle patentu by měl být uživatel snímán i v noci za účelem analýzy kvality spánku. Takové snímání by ale pomocí mobilního telefonu bylo nejspíše velmi nepraktické a hlavně kvalita fotoaparátů mobilních telefonů není pro takové účely dostatečná.

Získané záběry by měly být odesílány na zabezpečený server, kde bude probíhat analýza vašeho obličeje a gest. Software poté vyhodnotí vaši náladu a emoce. Vzniknout by dokonce měla časová osa, která bude zobrazovat průběh vašich emocí v daném dnu. Snímky s neutrálním výrazem budou automaticky filtrovány, neboť o vaší náladě příliš neprozradí. Zatím si vůbec neumíme představit, k čemu se taková technologie uživateli hodí. Je možné, že tato funkce může rozšířit software Lifelog, který již nyní sleduje vaše denní aktivity. Otázka ale stále visí nad použitým hardwarem.

Sony vlastní patent pro snímání obličeje a jeho analýzy

sony patent

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)