Menu

Sony vlastní nový patent, umožní sledovat nepřetržitě vaši tvář a emoce

Společnost Sony nově vlastní zajímavý, ale poměrně zvláštní patent. Ten se totiž týká neustálého snímání obličeje uživatele a zaznamenávání jeho emocí. Zatím není známo, pro jaká zařízení bude tato technologie určena, neboť podle patentu by měl být uživatel snímán i v noci za účelem analýzy kvality spánku. Takové snímání by ale pomocí mobilního telefonu bylo nejspíše velmi nepraktické a hlavně kvalita fotoaparátů mobilních telefonů není pro takové účely dostatečná.

Získané záběry by měly být odesílány na zabezpečený server, kde bude probíhat analýza vašeho obličeje a gest. Software poté vyhodnotí vaši náladu a emoce. Vzniknout by dokonce měla časová osa, která bude zobrazovat průběh vašich emocí v daném dnu. Snímky s neutrálním výrazem budou automaticky filtrovány, neboť o vaší náladě příliš neprozradí. Zatím si vůbec neumíme představit, k čemu se taková technologie uživateli hodí. Je možné, že tato funkce může rozšířit software Lifelog, který již nyní sleduje vaše denní aktivity. Otázka ale stále visí nad použitým hardwarem.

Sony vlastní patent pro snímání obličeje a jeho analýzy

sony patent

zdroj: androidheadlines.com

 

Komentáře

Erzebeth

Erzebeth

4.7.2015 9:10

Zní to zajímavě, nicméně při některých nových technologiích si říkám bože, kam to spějeme, pak nemají ve filmech fungovat zařízení, který se napíchnou na síť, kamery ve městech i telefonech a hned mají toho koho potřebují :D

mimar48

z aplikace
4.7.2015 9:25

To snad využijí jen v nějakých léčebných ústavech, k čemu by to využil běžný člověk?
… no i když – zase by měli mnozí něco úžasného, co by šlo sdílet na Facebooku, když už selfie nebudou tak trendy…

mimar48

z aplikace
4.7.2015 9:35

@Erzebeth: … občas doufám, že západní svět nikdy nedoženeme. Třeba v takové Anglii bych žít asi nechtěl, tam tu orwellovu vizi uvádí do života velmi snaživě…
A míst, kde by se dal postavit srub a dalo se tam žít po svém taky zrovna nepřibývá.

Nathaniell

z aplikace
4.7.2015 9:48

“Data se budou odesilat na server”… big brother te vidi.

eladmeh

z aplikace
4.7.2015 11:17

kokotici z dálného východu

AleshM

4.7.2015 11:30

Dobré by to třeba bylo na odhalováni sebevrahů. Časová osa ukáže delší dobu smutnou a depresivní náladu, časté selfies nad propastmi, vysokými zdmi, komíny, domy a mosty. Může to být jen nevinná zábava.

Ale jinak vidím, že zas mají projekt na zkoumání lidských nálad. Aby mohli z všeobecného strachu lepší odhalovat teroristy. Podle mě dnes mobily spadají jednoznačně do sféry armádního výzkumu, jen se to děje v civilu. Jak jinak by ta technologie šla tak rychle výkonově i jinak nahoru? Kdo se často tváří zle a vstekle, toho budem prevenivně sledovat. Kdo se moc směje, může být blázen. Nemá náhodou bouchačku? Aby se ten algoriutmus něco naučil, potřebujem spousty dat od spousty lidí. Přece jim za to ještě nebudem platit! A co kdyby nesouhlasili? Dáme jim to do mobilu, ten má dnes každý. Řeknem jim, jak je to úžasné, zábavné a zabezpečené a motivujeme je k častému používání. Platit budou oni nám za nákup mobilu. Zaregistrujeme je a přihlásí se. Pak jim dáme přečíst a odškrtnout licenci, že souhlasí s odběrem vzorků a spracováváním svého xichtu, a je to. Nemorální? Kdepak! Vždyť siuhlasili. Že bez toho nepůjde drahý mobil ani zapnout, nevadí. Právě proto. Dali jsme to tam, abysme něco získali. Vždyť to tak dnes dělá každá firma.

Přestávám se diviut, že někteří moji kámoši mají na předních kamerách na mobilu a tabletu nálepku.

Podle mě by zakoupený předmět měl patřit a sloužit výhradně majiteli. Ale trend je takivý, že dnes zdarma slouží ještě firmám, které z tiho mají miliardy. Data o poloize, hlas, rukopis, sloivník, rytmus psaní na klávesnici, otisky prstů, tahy po displeji, fotky a další údaje se dnes analyzují a pak využijí. Výsledky se prodají, ještě lépe pronajmou, nebo jinak zpeněží. Uživatel koupí drahý mobil, za pronájem čidel a využití dat z nich, nemá nic, jen odškrtne, že je srozuměn s tím, co se stane; jen tuny nezáživných šroubovaných mlžných formulací, napsaných tak, aby to nikdo nechtěl číst. A ani to ten člověk přesně neví, co se s jeho daty stane doopravdy.

AleshM

4.7.2015 11:37

Zabezpečený server? To jsme už viděli mockrát. Specielně zrovna u Sony několikrát. Jednoho dne se dovíme: Dnes došlo masivním DDoS útokem k znefunkčnění a poté k prolomení zabezpečeného serveru. Unikly data o náladě milionů uživatelů, jejich e-maily, platební karty, hesla a několik náladových selfies několika celebrit ve spidním prádle i bez.

mimar48

z aplikace
4.7.2015 12:31

:D … selfies nad propastmi.

Lou

Lou

4.7.2015 12:45

Budou tyto data prodavat firmam. Ty rady zady, aby nemuseli prijimat cloveka, co ma deprese nebo trpi nejakou nemoci. A uz nikdy nebude mit sanci se zvednout.

SD

SD

4.7.2015 13:06

tymto si to sony u vela ludi posralo, zasrany spioni sikmooky !!! nonstop sledovat uzivatela ?! to aby si clovek prelepoval kameru uz aj na mobile nie len na notebooku/netbooku…

dunco

dunco

z aplikace
4.7.2015 13:33

Některé komentáře jsou fakt dobrý na pobavení. Sony právě dává do telefonu minimum takových to sledovacích blbostí, to například telefony od Samsungu jsou něma doslova prošpikovaný, tak nechápu co tady šílíte :-).

SD

SD

4.7.2015 13:38

Dunco: tamtung predovsetkym laguje najviac spomedzi vsetkych znaciek :D to je hlavna vec preco by som ho nikdy nekupil :P

Petr Rolf

z aplikace
4.7.2015 15:40

Tak tohle je docela slušný úlet :-) Pokud se začnou čím dál více vymýšlet takovéhle vlezlé kraviny, vytáhnu ze šuplíku stařičkou 5110ku:-))

anonforever550

anonforever550

4.7.2015 18:03

Petře Rolfe a já Samsung E1120 :D.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

4.7.2015 19:25

Spyware ;) Ale co se divím, Sony v podstatě nikdy neumělo nic jiného, než dominovat v hloupostech a jednoduchosti až primitivnosti.

dunco

dunco

z aplikace
4.7.2015 21:17

faktjsemkokot :Ty debile, Samsung je těmi šmírovacími aplikacemi kompletně prolezlej, tak co tady zase píšeš za sračky. Tebe bych fakt chtěl potkat na živo, hňupe.

eladmeh

z aplikace
4.7.2015 21:52

dunco sklidni hormon

dunco

dunco

z aplikace
4.7.2015 21:55

Jsem naprosto klidný, z toho šaška mám už pouze srandu a taky nechápu co Ty se do toho pleteš.

EarL

5.7.2015 0:15

“Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat” – 100% s tebou souhlasím, jen bych v tvém příspěvku vyměnil slovo “SONY” za tvůj bezvadný nick.
Díky šášulo, zase jsi mě rozesmál

Otec

z aplikace
5.7.2015 8:49

Toto budou využívat spíše TV a bude to určeno směrem na reklamy, aby zjistili jak se na jaký obal od výrobku kdo tváří. Nebo jsem úplně mimo mísu. O možnosti “špionáže” se raději nebudu zmiňovat, to by bylo na dlouho.

AleshM

5.7.2015 9:14

“Sony právě dává do telefonu minimum takových to sledovacích blbostí.”

Sledovacích nevím, ale blbostí dost a ke každé licence nebo smliuva jak prase. Nedávno jsem poprvé spouštěl Z3 Compact a takových kravin, o kterých vím, že je nikdy nevyužiju, tam bylo hned na začátku k odsouhlasení nejmíň 5 a to nemluvím o dalších, co tam byly po kompletním spuštění. Je to kravinama od Sony prolezlé až hrůza. Takže Sony si se Samsungem v tomhle nezadá.

Zlatý čistý Android.

jantou

jantou

z aplikace
5.7.2015 11:41

no tak samsung je ti prolezlej na skrz… + ctecky otisku prstu? takze ne jenom ze to veme vsechny osobni data k tomu vas vyfoti a s otiskem prstu odesle dle libosti… v dnesni dobe nikdo neumi udelat dokonalej system ktery by vaem vyhovoval proto je podle me lepsi nahrat vlastni custom rom kde si vymazu co nepotrebuju zastavim sluzby co mevyuziju a mam klid…

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

5.7.2015 14:09

Dunco: Kdy konečně přijmeš onu skutečnost, že nosíš v kapse hračku, kterou bych se vytáhl bát ve společnosti?

dunco

dunco

z aplikace
5.7.2015 15:31

faktjsemkokot :nejdříve si po sobě přečti co jsi napsal, pak si dej facku a běž se učit český jazyk :-).

Pavel

Pavel

z aplikace
5.7.2015 17:23

faktuž…. je další z ubožáků co soudí lidi podle toho jaký mají telefon a v jakém jezdí autě.

@faktuž…:
Víš, hodně dobrých, pohodových, přejících, nezištných, atd., lidí nemá na to, anebo to nechce a přesto zustávají jací jsou a je jim upr*ele co si o nich myslíš zrovna Ty a ubožáci Tobě podobní.
Můžeš si tady prudit jak chceš, nazývat nás hloupými, ale soudit lidi podle zevnějšku je ta neúbožejší věc.

Sas

Sas

z aplikace
5.7.2015 19:43

Je to kravina. Další brutální zásah do soukromí pro kupčení s informacemi. A stejně si myslím, že už se děje. Jen nelegálně. Nestála bych o něco takového.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

6.7.2015 12:35

Dunco: Nechtěl bys raději nedělní odpoledne trávit třeba vzděláváním se? Minimálně trocha sociální empatie by ti neuškodila. Chováš se zde jako nějaký sedlak z Jižní Moravy.

Pavel

Pavel

z aplikace
6.7.2015 14:31

@faktuž…:
Co máš proti Jižní Moravě a sedlákům všeobecně?
Bez sedláků bys zhebnul hlady Ty nadobčane, chleba si na netu nenaklikáš.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

6.7.2015 15:42

Pavel: Jelikož nejsem sedlák, chleba ani jiné pečivo nejím. A už vůbec né to z České rRepubliky :)

dunco

dunco

z aplikace
6.7.2015 18:28

faktjsemkokot :Ty blbečku, nikdy nepřiznáš chybu, mě by strašně zajímalo jestli by jsi měl odvahu mi to říci do očí frajere. Ty jsi prostě nadřazený a mi ostatní jsme jednodušší a nebo zaostalý. Tak se mě zdá, že jsi zakomplexovaný puberťák co si sem chodí léčit svoje ego,ale z Tebe mám už jenom prdel HŇUPE :-).

dunco

dunco

z aplikace
6.7.2015 18:33

faktjsemkokot :zřejmě Ti doma foukají brčkem do prdele aby jsi byl najezený, Strašně by mě zajímalo co taková tupá hlava žere, když nejíš žádný pečivo, zřejmě jsi něco extra, jo já jsem zapomněl extra hňup :-).

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

6.7.2015 18:38

Dunco: Ještě jeden nebo dva komentáře bych prosíl, až pak se vyjádřím ;)

Pavel

Pavel

z aplikace
6.7.2015 19:53

@faktuž…:
A co tedy jíš?
Jinak, řekl bych, že cokoliv jíš, je od sedláka a je úplně jedno jestli od nás nebo od někud jinud.

@dunco: Naprostý souhlas!

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

7.7.2015 12:17

Pavel: Když se nad tím zamyslíš, tak když vyškrtneš pečivo, zbývá vše ostatní ;)
ps: Je legrační sledovat, jak rčení “vrána k vráně sedá”. Ale tak je hezké, že SA dokáže navázat sociální vazby i mezi těmi jednoduššími. Už se šťoucháte na FB a lajkujete si selfíčka, nebo už jste v druhé fázi a mačkáte si horkem vyvolané pupínky na tváři? :)

RSS (komentáře k článku)