Menu

Sony vylepšilo odemykání bootloaderu oficiální cestou

Sony svým zákazníkům vychází vstříc snad v nejvyšší možné míře. Kromě rychlých aktualizací na nové verze Androidu a podpory starších modelů nabízí také odemknutí bootladeru pro telefony Xperia, a to oficiální cestou na webu Sony.

Odemknutí bootladeru na stránkách Sony je již nějaký ten pátek, avšak nyní došlo ke značné aktualizaci. Starší verze obsahovala složitý návod a navíc  pro všechny telefony pouze jeden standardizovaný návod, který přidělal pomalu více problémů než užitku. Společnost Sony ale tento nedostatek napravila a do sekce „unlockbootloader“ přidala plno zjednodušených návodů, které jsou určeny pro každý model zvlášť. Kromě toho byly přidány také odpovědi na nejčastější otázky, kde naleznete například vysvětlení, co je to bootloader atd…

sonyboot

Zjednodušený proces odemykání bootloaderů u zařízení Sony nyní zahrnuje 3 hlavní kroky. Za prvé je potřeba vybrat vaše zařízení a zadat e-mail. Za druhé je potřeba opsat IMEI číslo telefonu a v posledním kroku se již dozvíte váš kód, kterým odemknete bootloader.

Ačkoliv jde o oficiální cestu skrze stránky společnosti, Sony upozorňuje na to, že i přesto jednáte na vlastní nebezpečí a v případě odemknutí bootloaderu ztrácíte na telefon záruku. Sony se tak snaží poradit a usnadnit odemykaní „zavaděče“, jak nejvíce to jde, avšak se ztrátou záruky vám nikterak pomoci nemůže.

Zdroj: Phonearena

 

Komentáře

Jirka.S

Jirka.S

z aplikace
16.7.2014 22:33

Mám prostě Sony rád a neustále se přesvědčuji že nedělám špatně, jen tak dál Sony.

MartinezZ

MartinezZ

16.7.2014 23:13

Teď ještě oficiálně a jednoduše pro své telefony nabídnout root, aby nemuseli uživatelé čekat, až se někomu zlíbí udělat jednoduchý postup i pro zařízení, na které už rozhodně rychle nové aktualizace nechodí, protože je to už asi rok starý produkt :( (XSP)

Wil-M

wil-m 0

z aplikace
17.7.2014 0:27

tohle je ale něco za něco :) i při použití téhle ofiko cesty se Sony zříká zodpovědnosti za “bricknutý” přístroj. právě, že díky poskytnutému imei mají dokonalý přehled o tom, kdo si způsobil zničení přístroje

mysteriouss

z aplikace
17.7.2014 5:00

wil-m: uplne to stejne napadlo i me. uz nebudou muset zjistovat jak a proc k tomu nebo onomu doslo. zadaji do databaze imei a pokud databaze vyplivne unlocked tak mam po 5 vterinach po reklamaci. s oduvodnenim. zamitnuto z duvodu odemceni bootloaderu :-D

KejPi

KejPi

17.7.2014 7:22

To je zase klasicka vychcanost vyrobce, nevidim duvod, proc to ma vliv na zaruku na hw. Je jasny, ze kdyz si to bricknu, tak mam smulu, ale kdyz mi odejde displej, tak by to normalne meli uznat jako reklamaci.

Lubo

Lubo

17.7.2014 7:52

Podobnym sposobom funguje HTC uz niekolko rokov.
Odomknutie bootloadera sa deje cez textovy retazec, ktory sa posiela do HTC. Odvtedy ma vyrobca informaciu, ze to toho niekto babral a je na nom, ako sa postavi k pripadnej reklamacii. Podla vyjadrenia niektorych uzivatelov je mozne aj pri odomknutom resp. relocknutom bootloaderi uspesne uplatnit reklamaciu na niektore hardwarove komponenenty, je to vsak individualne.

jj

jj

z aplikace
17.7.2014 9:01

me se bricknul telefon.. pres sony jsem si bootloader odemknul a reklamace byla v klidu.. :-) jen prehrali soft..

Petr

Petr

z aplikace
17.7.2014 9:13

Zase diskuse plná teoretiků. S reklamací samozřejmě žádný problém není, pokud závada evidentně nemůže být způsobena jeho unlockem. A i s telefonem bricknutym diky nešikovnosti pomůžou.

Pavel

Pavel

17.7.2014 11:03

Jen pro informaci, Sony (Sony Ericsson) umožňuje odemčení bootloaderu již od řady Xperií z roku 2011. Při opětovném uzamčení telefonu by s reklamací neměl být problém.

Vojta

Vojta

17.7.2014 12:45

popravdě z toho mám trošku obavu, mám aktuálně SPčko v reklamaci kvůli špatnému displeji a bootloader unlock přes stránky sony…tak jsem zvědavej…

bkf1

bkf1

17.7.2014 14:09

VOJTA:
No tak pak dej semka vedet, me by zajimalo, jak ti to dopadlo ;-)

630126

630126

17.7.2014 17:54

Odemkl jsem bootloader (Xperia 2011) za účelem nahrávání alternativních ROM a před reklamací jsem ho znovu zamknul a vrátil stock ROM. Reklamace v pořádku, není se čeho bát.

Pospa

Pospa

17.7.2014 18:36

Proto mam Oppo Find 7. Bootloader odemknuntej uz od vyroby a o zaruku neprichazim. Mimojine maji mnohem lepsi support, nez velke spolecnosti jako Samsung tady u nas v CR.

Vojta

Vojta

21.7.2014 17:35

tak reklamace byla v pohodě, právě jsem převzal opravený mobil..

RSS (komentáře k článku)