Sony chystá vlajkovou loď s čipsetem Snapdragon 865

snapdragon 865 5g sony

Podle nejnovějších informací japonských médií chystá Sony svoji další vlajkovou loď, ve které bude tikat nástupce Snapdragonu 855 a 855 Plus. První zmínka se o novém čipsetu objevila na distribučním serveru nového firmwaru Sony Xperia.

Nový čipset nese označení SM8250 a snad všichni leakeři se shodují na jednom – jedná se o novou generaci čipsetu od Qualcommu, konkrétněji o Snapdragon 865. Kolují také zvěsti o dvou variantách a to s integrovaným 5G modemem a bez něj, což by dávalo smysl. 5G technologie jsou na trhu pouze krátce a ne v každé zemi se očekává brzká podpora, nebo o ni lidé prostě nemají zájem. Výroba takového čipu by navíc byla podstatně levnější. Snapdragon 865 má být vyráběn stejně jako 855 pomocí 7nm technologie.

Jak se však rozhodně přímo Sony není v tuto chvíli jasné. Spekuluje se ale taktéž o obou variantách. Pokud by společnost pokračovala ve své tradici, představí svou novou vlajkovou loď v únoru 2020 na Mobile World Congress v Barceloně.

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)