Sony nachystalo Android 13 pro další tři Xperia mobily

sony-android-13-xperia-1-iii-5-iii-pro-i

Vlna postupného aktualizování na nejnovější Android 13 pokračuje a trochu vyšší tempo updatů konečně nabírá také Sony. Japonská firma před několika dny oznámila vydání nového systému pro modely Xperia 1 IV a Xperia 5 IV, nyní se přidávají další tři mobily. Jde o prémiový stroj Xperia Pro-I a starší vlajky Xperia 1 III a Xperia 5 III. Alespoň v Japonsku a dalších asijských zemích, i když další by měly snad brzy následovat.

Zatímco například u Samsungu se pracuje v oblasti generačních updatů alespoň s přibližnými daty, Sony je dál mnohem tajemnější. Na speciálním webu nastínilo, jaké novinky Android 13 do jejich smartphonů přináší, nicméně přesné termíny aktualizací známé nejsou.

Společnost má každopádně pro majitele Xperia telefonů nástroj Xperia Companion, který může proces aktualizace uspíšit a provést z počítače. Komunita XDA Developers má případně na svědomí pomocníky XperiFirm a Newflasher, se kterými je možné stáhnout instalátory bezprostředně ze serverů firmy Sony.

Jaké máte zkušenosti se Sony mobily?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)