Sonos spouští vlastní službu Sonos Radio

Sonos radio

Sonos byl donedávna neutrální výrobce audiotechniky. Teď se ale firma chystá k velkému kroku a spouští vlastní streamovací službu Sonos Radio. Jedná se o bezplatnou službu, která bude automaticky nainstalována jako součást aplikace Sonos v aktualizaci softwaru. Podle zjištění firmy tvoří streamované rádio téměř polovinu přehrávaného obsahu na jejích zařízeních.

Sonos S1 Controller
Sonos S1 Controller

Sonos Radio se tak stane konkurentem zaběhnutých hráčů jako jsou Spotify, Apple Music, Google Play, Amazon Music nebo Pandora. Tato služba se stane výchozí pro zařízení firmy Sonos. Podle vyjádření generálního ředitele Patrika Spence se jedná “pouze o začátek” a firma má v plánu rozběhnutí dalších služeb. V první vlně Sonos službu spouští v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii.

Introducing Sonos Radio

Introducing Sonos Radio

Sonos Radio nabídne ve spolupráci se svými partnery více než 60 tisíc radiostanic z celého světa. Druhou součástí služby bude jeho vlastní obsah, který bude k dispozici na bezplatné stanici bez reklam s názvem Sonos Sound System. A jako třetí součást služby nabídne Sonos Stations – žánrově rozdělené bezplatné stanice s reklamami. Sonos Radio bude streamované 128 kbps, což je trochu zklamání vzhledem k tomu, že firma má plnou kontrolu nad zvukovým systémem.

Zdroj: TheVerge.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)