TOPlist

Sociální síť Threads zaplavila český internet! Kteří Češi se přidali jako první?

Threads
  • Sociální síť Threads je oficiálně dostupná pro evropské uživatele
  • Zpoždění vydání platformy pro EU bylo způsobeno novou regulační legislativou
  • Samostatné odstranění účtu na této síti není možné

O sociální sítí Threads se mluví už zhruba rok, od jejího prvního uvedení pro americký trh. Natěšení tuzemských uživatelů však rychle zkazilo oznámení, že kvůli regulacím do Evropy vůbec nedorazí. Avšak ke dnešnímu dni je největší konkurence Twitteru konečně ke stažení a uživatelé i největší firmy se postupně přidávají. Nová platforma se spustila pro téměř půl miliardy uživatelů po celé Evropě.

 

Příspěvek od @zuck
Zobrazit v aplikaci Threads

 

Toto zpoždění bylo z velké části díky nedávnému zavedení Zákonu o digitálních trzích, rozsáhlé legislativě, která má omezit zneužívání velkých technologií. Na svou obranu Meta obhájila prodlení složitostí nových zákonů. Threads nabízí dva typy přístupu – můžete procházet vlákna aniž byste si museli zakládat účet, ale pokud se budete chtít aktivně zapojit do diskuzí, je vyžadován Instagramový účet.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app

Vtipné posty na českém rybníčku

Zeď Threads se proměnila v přehlídku vtipných příspěvků ze strany českých firem a influencerů. Kromě toho se k sociální síti postupně připojují přední čeští politici, jako například pohotový PR tým Andreje Babiše nebo dokonce kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová. Můžeme očekávat, že počáteční nadšení opadne, stejně jako tomu bylo v USA, ale i přes tento fakt by se mohl stát důležitou částí pro propagaci nejen firemních účtů. Neobsahuje tolik funkcí jako třeba Instagram, ale na rozdíl od jiných sítí, algoritmy zatím doporučují nejaktivnější uživatele a tak je poměrně jednoduché být vidět a začlenit se do nové komunity. S příchodem samozřejmě přicházejí i obavy o zpracování a shromažďování dat uživatelů.

Threads nabízí originální funkce

Stejně jako ostatní na ostatních platformách, můžete vyjadřovat své myšlenky, nápady a sdílet je převážně zejména v podobě textu. Vizí sítě je tak trochu okopírovat využití Twitteru a rozšířit funkce Instagramu. Jednou ze zajímavých funkcí je také možnost připomínky, kdy vám aplikace sdělí, že už je čas skončit. Poměrně kontroverzním krokem je pak nemožnost smazání Threads účtu bez toho, aniž byste museli smazat ten na Instagramu.

Připravili jsme si pro vás menší galerii firem, influencerů a jedinců, kteří se aktivně zapojili do souboje o pozornost a snaží se zaujmout novou komunitu ve formě komických příspěvků.

Samozřejmě jsme už i my dostupní na této platformě, takže nás můžete snadno najít a sdílet s námi své zkušenosti, názory nebo se jednoduše zapojit do diskuzí.

Svět Androida

Vyzkoušeli jste platformu? Jaký je váš oblíbený profil?

Zdroj: The Verge, vlastní

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)