Snapdragon 888 oficiálně: extrémně výkonný čipset pro budoucí vlajky

snapdragon 888 oficiálně

Společnost Qualcomm právě oficiálně představila čipset Snapdragon 888. Na svém summitu Snapdragon Tech Summit nabídla první pohled na nové technologie a právě tento čipset má pohánět většinu vlajkových lodí. Na summit bylo pozváno hned několik technologických gigantů jako je LG, OnePlus, Samsung, Sony či Xiaomi. Čipset prošel velkou změnou a to hlavně po stránce grafického čipu, který cílí na 144 fps pro většinu známých her.

Snapdragon 888 oficiálně

Snapdragon 888 se dočkal také plně integrovaného 5G modemu Qualcomm X60, který byl představen začátkem tohoto roku. Je vyráběn pomocí 5nm procesu a nabízí tak skvělou energetickou účinnost. Díky tomu dojde také ke zlepšení výdrže baterie a to i při používání 5G sítí. Aktualizováno bylo také ISP, což dovoluje vyfotit přibližně 120 fotografií za vteřinu v rozlišení 12 megapixelů. Jak je u čínského giganta tradicí, dnes byl čipset zatím pouze poodhalen. K úplným specifikacím se dostaneme až 2. prosince.

Qualcomm Snapdragon 888: The 5G mobile experience you deserve

Qualcomm Snapdragon 888: The 5G mobile experience you deserve

Šéf Xiaomi mezitím zveřejnil, že je moc rád že Xiaomi Mi 11 bude jedním z prvních telefonů s tímto čipsetem. Následovat mají pak modely Galaxy S21 (alespoň ty pro americký trh). Kromě grafického výkonu jsme sami zvědaví i na ten procesorový.

Co říkáte na Snapdragon 888?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)