Kirin vs. Snapdragon. V oblasti grafiky momentálně vede čínský procesor

Snapdragon 888 Kirin 9000 GPU porovnání

Když přijde na řadu probírání procesorů v Android mobilech, většinou se obecně debata točí kolem těch se značkou Snapdragon a Exynos. Tyto americké a korejské čipsety jsou totiž zastoupeny ve vlajkových modelech Samsungu a to v různých regionech odlišně. Vzhledem k tomu, že druhé jmenované jsou považovány za slabší, vyvolává to samozřejmě dost negativních reakcí. Rok 2021 by měl podle korejské firmy v tomto ohledu představovat revoluci, jelikož budou Exynosy o dost silnější. Jak se nyní zdá, pro poslední Snapdragon 888 bude minimálně vyrovnaným soupeřem také Kirin 9000. Alespoň po stránce grafiky (GPU), kde podle posledních čísel vede.

Huawei-Kirin-9000-1340x754-1.jpg

Za porovnání mohou aktuální testy výkonnosti z benchmarku 3DMark OpenGL ES 3.1. Zátěž absolvovaly nedávno představený mobil Xiaomi Mi 11 a o něco starší modely Huawei Mate 40 Pro a Mate 40. První pohání právě americký Snapdragon 888 a druhé dva jmenované Kirin 9000 a Kirin 9000E z dílny Huawei. V testu grafického výkonu si čínské čipsety vedly o něco lépe, když získaly 9065 a 8771 bodů. Konkurent od Qualcommu získal 8546 bodů. Vysoký bodový zisk a také celkem slušný náskok je u čínského procesoru dílem grafického čipu Mali-G78.

Snapdragon 888 Kirin 9000 GPU benchmark

Uvidíme, jak budou vypadat další výsledky benchmarků. Poslední Kirin už na trhu nějakou dobu je, Snapdragon 888 se teprve začíná ukazovat. V obecné rovině se očekává, že všechny soupeře opět setřese. Na poli grafiky to ale tak lehké evidentně nemá. Americká firma Qualcomm, která Snapdragon vyrábí, mezitím musela zkousnout jinou “porážku”. V počtu vyráběných procesorů jej před pár dny předehnala společnost MediaTek.

Jak moc hledíte na výsledky benchmarků?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)