Snapdragon 865 Plus potvrzen známým leakerem. Které telefony se ho dočkají?

snapdragon 865+

V loňském roce společnost Qualcomm představila přetaktovanou verzi Snapdragonu 855 s rychlejším grafickým čipem a to stejné nastane i letos. Očekává se, že Snapdragon 865 Plus dorazí ve třetím čtvrtletí roku 2020. Dle leakera Ice Universe bude čipset oznámen v červenci a jako první bude tikat v Galaxy Note 20.

Dříve se spekulovalo o tom, zda bude čipset vůbec představen. Nyní to však známý leaker potvrdil a zároveň sdělil i datum vydání. Mezi další telefony, které budou mít pod kapotou právě 865 Plus patří také Galaxy Z Flip 5G, OnePlus 8T a ASUS ROG Phone III. Technické specifikace zatím neznáme, ovšem nemá se jednat o nikterak velký posun. Můžeme očekávat vyšší takty procesoru, rychlejší grafiku a lepší optimalizaci pro určité hry.

snapdragon 865 plus

Pokud tedy vlastníte telefon se Snapdragonem 865, můžete zůstat v klidu. Bude jistě lepší počkat si na Snapdragon 875, který bude vyráběn pomocí 5nm procesu. Díky němu bude rychlejší a energeticky účinnější, než současný čipset, který je vyráběn skrz 7nm proces.

Jste zvědaví na Snapdragon 865 Plus?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)