Snapdragon 768G potvrzen. Půjde o jeden z nejoblíbenějších čipsetů?

snapdragon 768g

Již dříve se na webu JD.com objevil telefon Xiaomi Redmi K30 5G Speed Edition. Na tom by nebylo nic překvapivého, pokud by však neobsahoval čipset Qualcomm Snapdragon 768G. Možná se může zdát, že se jedná pouze o překlep a redaktor chtěl napsat číslovku 765, ale není tomu tak.

Jeden z leakerů na sociální síti Weibo potvrdil, že se jedná o skutečný čipset, který Qualcomm představí právě s novými Redmi telefony. Zatímco ze začátku jsme neznali žádné specifikace, nyní jeden z tweetu odhalil klíčové prvky toho čipsetu. Jedno jádro disponuje frekvencí 2,8 GHz, další 2,4 GHz a dalších šest jader pak 1,6 GHz. Grafický čip zůstane stejný – Adreno 620, ovšem bude taktován na 750 MHz, což nám dává oproti Snapdragonu 765 20% nárůst.

Leaker dále tvrdí, že čipset dosáhl v AnTuTu na skóre kolem 360 000 bodů, což je výrazně nad výkon telefonů se Snapdragonem 765G. Právě proto se má šanci stát jedním z nejoblíbenějších čipsetů. Nabídne totiž výkone někde mezi Snapdragonem 765 a 865, který bude jistě stačit 95 % uživatelů.

Jste zvědaví na Snapdragon 768G?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)