Snapchat a dron? Nový Pixy posílá obsah rovnou do aplikace

Snapchat dron Pixy

I když je absolutně nejslavnějším produktem společnosti Snap Inc. pochopitelně sociální síť Snapchat, našli bychom v jejím portfoliu například také několik verzi chytrých brýlí. Že se firma nebojí ani výroby spotřební elektroniky, to dokazuje i novinka jménem Pixy. Jde o drobný dron, který se navržený pro velmi snadné používání a pořizování fotek a videí pro použití rovnou ve Snapchat aplikaci.

Snapchat
Snapchat

Pixy je se svými rozměry 132 x 106 x 18 milimetrů sotva větší než dlaň a váží pouhých 101 gramů. Aktivuje se jednoduše stisknutím horního tlačítka a zvládá několik módů letu ve vztahu k uživateli. Může letět za ním, jen se před ním vznášet nebo třeba i kroužit kolem něj. Fotky mají rozlišení 12 megapixelů, video se dá natáčet až v 2,7K při 30 FPS. Baterie zvládne 5-8 samostatných letů, jejich délka ale upřesněna nebyla.

Meet Pixy

Meet Pixy

Obsah může ukládat na interní 16GB flash paměť, ale počítá se hlavně s odesíláním přímo do Snapchat aplikace. Po stránce konektivity disponuje dron Pixy jak Bluetooth, tak i 5GHz Wi-Fi. Cena základního balíčku činí poměrně sebevědomých 239 dolarů (cca 5 600 Kč) a dron by měl být k dostání někdy na podzim. Na oficiálním webu je nyní možné se přihlásit k odběru novinek.

Stačil by vám takový dron na kreativní hrátky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)