Snadná odinstalace více aplikací najednou s novým nástrojem UnApp

odinstalace UnApp aplikace

Pokud chcete z telefonu s Androidem odinstalovat aplikace, můžete na to jít dvěma cestami: přes systémové nastavení, nebo Obchod Play. Ani jeden však nedovoluje odinstalaci více programů najednou. Pokud by se vám něco takového alespoň občas hodilo, vyzkoušejte nový nástroj UnApp.

Obsah článku

Co UnApp slibuje?

Základní funkce je jasná: UnApp vám dovolí vybrat několik aplikací a následně je odstranit z telefonu nebo tabletu. Tento způsob je v každém případě rychlejší, než když budete odinstalovávat jednu po druhé standardní cestou.

Autoři zmiňují, že k fungování nejsou potřeba práva roota, ale jedním dechem dodávají, že bez nich pochopitelně není možné odinstalovat systémové aplikace. Ty lze v takovém případě volitelně skrýt ze seznamu.

Seznam aplikací můžete řadit podle velikosti nebo jejich názvu ve vzestupném i sestupném pořadí. Pomocí zatržítek lze zvolit ty, které chcete odebrat, případně můžete zaškrtnutím políčka v horní části vybrat všechny položky.

Pokud máte displej s technologií (S)AMOLED, možná oceníte tmavé grafické rozhraní. To můžete mít za 19,99 Kč, které zaplatíte za prémiovou verzi.

Jak UnApp funguje?

UnApp po spuštění nezdržuje žádnými dialogovými okny, logy ani animacemi. Během krátkého okamžiku se ocitnete rovnýma nohama v seznamu nainstalovaných programů. V levém horním rohu je zobrazen počet nalezených aplikací a celková velikost (jejich balíčků).

Pro snazší orientaci je k horní nástrojové liště vyhledávání, filtrující v reálném čase odpovídající položky dle zadaných písmenek. Další tlačítko slouží k řazení podle názvu nebo velikosti, které lze provádět sestupně, nebo vzestupně. Škoda, že není k dispozici také řazení dle data instalace.

Nastavení je poměrně jednoduché a čítá v podstatě jen tři položky. První je tmavý režim, který je k dispozici jen v placené verzi. Druhý přepínač slouží k vypnutí zobrazování systémových aplikací, třetí zapíná a vypíná informaci o velikostech balíčků aplikací.

Vraťme se nyní na hlavní obrazovku, kde je seznam aplikací se zatržítky po pravé straně. U systémových aplikací (pokud jste nedeaktivovali jejich zobrazování) je červený nápis system app a logicky chybí možnost jejich výběru.

Po výběru jedné či více položek se v dolní části zobrazí plovoucí tlačítko Uninstall. Po jeho stisknutí se nejprve objeví dialog se žádostí o potvrzení, pak už následují odinstalační dialogová okna jednotlivých programů, ve kterých stačí klepnout na tlačítko OK.

Resumé

Nástroj UnApp funguje přesně tak, jak slibuje – nabízí snadný způsob, jak odebrat více programů najednou, byť je stále nutné odinstalaci každého z nich potvrdit. Ačkoli prostředí není lokalizováno do češtiny, je vše tak jednoduché, že to vlastně ani nevadí.

Podobných aplikací pro hromadnou odinstalaci samozřejmě v Obchodě Play najdete více. UnApp je nový – ke stažení je teprve od konce září. Za tu dobu si ho nainstalovalo přes 500 uživatelů a průměrná známka 4,9 svědčí o jasně převažující spokojenosti. Jen 1,3 MB velký balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

UnApp — Batch Uninstall Apps
UnApp — Batch Uninstall Apps

Jak odstraňujete aplikace, které nepoužíváte?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)