Perfect Uninstaller nabízí odinstalaci aplikací s plným komfortem

Nástroj-Perfect-Uninstaller

Chcete-li na Androidu odinstalovat aplikaci, musíte jít do systémového nastavení, zde přejít do sekce Aplikace, následně vyhledat program, kterého se chcete zbavit, otevřít jeho položku a stisknout tlačítko Odinstalovat. Je to poměrně zdlouhavá cesta, proto většina launcherů nabízí i rychlejší způsob, kdy vytáhnete ikonu programu k horní hraně obrazovky. Jenže pořád to není dokonalé – co když třeba budete potřebovat odstranit největší nebo poslední nainstalované aplikace? Řešením je šikovný nástroj Perfect Uninstaller, který vám dnes představíme.

Co Perfect Uninstaller slibuje?

V Obchodě Play je na prvním místě zmíněna možnost dávkové odinstalace, tj. odstranění více vybraných programů najednou. K dalším šikovným schopnostem pak patří vyhledávání a třídění. Jako zásadní jsou pak “vypíchnuty” následující funkce:

 • Dva způsoby odinstalace: klasický a dávkový režim.
 • Vyhledávání.
 • Šest možností třídění (podle názvu, velikosti aplikace a data instalace, vždy vzestupně a sestupně).
 • Dva režimy zobrazení (mřížka a seznam s podrobnostmi).
 • Dvě grafická témata (černé a bílé).
 • Efektní animace.
 • Velmi snadné použití.

Autoři zdůrazňují, že Perfect Uninstaller umí odinstalovat pouze aplikace nainstalované uživatelem. Nezvládne tedy odstranit systémové programy, ani ty, které do telefonu nainstaloval výrobce.

Jak Perfect Uninstaller funguje v praxi?

Po spuštění aplikace bohužel zaujme možná pro někoho trochu zastaralým grafickým rozhraním. Je to daň za to, že podporuje Android 2.3 a novější. Nenajdete tak zde moderní Material Design s postranní nabídkou a plovoucím kruhovým tlačítkem, ale o něco tradičnější rozhraní.

V horní liště je kvarteto tlačítek:

 • Pořadí – volba způsobu řazení ikon, respektive seznamu aplikací. Ve výchozím stavu jsou aplikace seřazeny od nejnovějších, dále lze řadit podle názvu a velikosti.
 • Způsob – přepíná mezi normální a dávkovou odinstalací. V prvním režimu zvolíte aplikaci a Perfect Uninstaller ji odinstaluje. Ve druhém vyberete více programů a k jejich odstranění dojde po stisku tlačítka Odinstalovat.
 • Zobrazení – přepíná mezi režimem mřížky a seznamu. V prvním případě jsou zobrazeny pouze ikony aplikací, ve druhém je k dispozici údaj o jejich velikosti a datu instalace.
 • Motiv – přepíná mezi světlým a tmavým grafickým tématem.

Pod tlačítky je informační proužek, ze kterého vyčtete celkovou kapacitu úložiště zařízení a velikost volného prostoru. Ještě o něco níže je vyhledávací pole – zadaný text se hledá kdekoli v názvech všech aplikací.

Méně používané funkce se pak skrývají v nabídce, kde najdete například opětovné načtení seznamu programů, odkaz na další aplikace autorů či hodnocení v Obchodě Play. V nastavení je pouze možnost vypnout odesílání anonymních informací o používání aplikace za účelem jejího dalšího vylepšování. Víc ostatně není potřeba – veškeré podstatné volby jsou dostupné přímo z hlavní obrazovky.

Resumé

Perfect Uninstaller zaujal především svou jednoduchostí a přímočarostí. Na odinstalaci programů jde výrazně jednodušší cestou, než kudy vede standardní systémová procedura. K jeho silným stránkám patří dávková odinstalace a několik způsobů řazení seznamu aplikací. Kladně hodnotíme také lokalizaci do češtiny. Naopak bychom ocenili o něco modernější uživatelské rozhraní.

Perfect Uninstaller si dosud stáhl více než milion uživatelů, o jejichž spokojenosti svědčí velmi vysoké hodnocení známkou 4,5. Aplikace je zdarma, obsahuje však reklamní proužek, zobrazovaný u dolní hrany obrazovky. Bohužel není cesta, jak se reklamy zbavit – autoři nenabízejí žádnou placenou variantu. Jen 2,5 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3 a vyšším.

Uninstall Perfect Uninstaller
Uninstall Perfect Uninstaller

Pokud byste chtěli vyzkoušet další metody odinstalace programů z Androidu, doporučujeme náš starší návod Odinstalace v malíčku aneb Čtyři způsoby, jak odstranit aplikaci z Androidu.

Jak odinstalováváte aplikace z Androidu vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)