Menu

Perfect Uninstaller nabízí odinstalaci aplikací s plným komfortem

Chcete-li na Androidu odinstalovat aplikaci, musíte jít do systémového nastavení, zde přejít do sekce Aplikace, následně vyhledat program, kterého se chcete zbavit, otevřít jeho položku a stisknout tlačítko Odinstalovat. Je to poměrně zdlouhavá cesta, proto většina launcherů nabízí i rychlejší způsob, kdy vytáhnete ikonu programu k horní hraně obrazovky. Jenže pořád to není dokonalé – co když třeba budete potřebovat odstranit největší nebo poslední nainstalované aplikace? Řešením je šikovný nástroj Perfect Uninstaller, který vám dnes představíme.

Co Perfect Uninstaller slibuje?

V Obchodě Play je na prvním místě zmíněna možnost dávkové odinstalace, tj. odstranění více vybraných programů najednou. K dalším šikovným schopnostem pak patří vyhledávání a třídění. Jako zásadní jsou pak “vypíchnuty” následující funkce:

 • Dva způsoby odinstalace: klasický a dávkový režim.
 • Vyhledávání.
 • Šest možností třídění (podle názvu, velikosti aplikace a data instalace, vždy vzestupně a sestupně).
 • Dva režimy zobrazení (mřížka a seznam s podrobnostmi).
 • Dvě grafická témata (černé a bílé).
 • Efektní animace.
 • Velmi snadné použití.

Autoři zdůrazňují, že Perfect Uninstaller umí odinstalovat pouze aplikace nainstalované uživatelem. Nezvládne tedy odstranit systémové programy, ani ty, které do telefonu nainstaloval výrobce.

Jak Perfect Uninstaller funguje v praxi?

Po spuštění aplikace bohužel zaujme možná pro někoho trochu zastaralým grafickým rozhraním. Je to daň za to, že podporuje Android 2.3 a novější. Nenajdete tak zde moderní Material Design s postranní nabídkou a plovoucím kruhovým tlačítkem, ale o něco tradičnější rozhraní.

V horní liště je kvarteto tlačítek:

 • Pořadí – volba způsobu řazení ikon, respektive seznamu aplikací. Ve výchozím stavu jsou aplikace seřazeny od nejnovějších, dále lze řadit podle názvu a velikosti.
 • Způsob – přepíná mezi normální a dávkovou odinstalací. V prvním režimu zvolíte aplikaci a Perfect Uninstaller ji odinstaluje. Ve druhém vyberete více programů a k jejich odstranění dojde po stisku tlačítka Odinstalovat.
 • Zobrazení – přepíná mezi režimem mřížky a seznamu. V prvním případě jsou zobrazeny pouze ikony aplikací, ve druhém je k dispozici údaj o jejich velikosti a datu instalace.
 • Motiv – přepíná mezi světlým a tmavým grafickým tématem.

Pod tlačítky je informační proužek, ze kterého vyčtete celkovou kapacitu úložiště zařízení a velikost volného prostoru. Ještě o něco níže je vyhledávací pole – zadaný text se hledá kdekoli v názvech všech aplikací.

Méně používané funkce se pak skrývají v nabídce, kde najdete například opětovné načtení seznamu programů, odkaz na další aplikace autorů či hodnocení v Obchodě Play. V nastavení je pouze možnost vypnout odesílání anonymních informací o používání aplikace za účelem jejího dalšího vylepšování. Víc ostatně není potřeba – veškeré podstatné volby jsou dostupné přímo z hlavní obrazovky.

Resumé

Perfect Uninstaller zaujal především svou jednoduchostí a přímočarostí. Na odinstalaci programů jde výrazně jednodušší cestou, než kudy vede standardní systémová procedura. K jeho silným stránkám patří dávková odinstalace a několik způsobů řazení seznamu aplikací. Kladně hodnotíme také lokalizaci do češtiny. Naopak bychom ocenili o něco modernější uživatelské rozhraní.

Perfect Uninstaller si dosud stáhl více než milion uživatelů, o jejichž spokojenosti svědčí velmi vysoké hodnocení známkou 4,5. Aplikace je zdarma, obsahuje však reklamní proužek, zobrazovaný u dolní hrany obrazovky. Bohužel není cesta, jak se reklamy zbavit – autoři nenabízejí žádnou placenou variantu. Jen 2,5 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3 a vyšším.

Pokud byste chtěli vyzkoušet další metody odinstalace programů z Androidu, doporučujeme náš starší návod Odinstalace v malíčku aneb Čtyři způsoby, jak odstranit aplikaci z Androidu.

Jak odinstalováváte aplikace z Androidu vy?

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

4.7.2017 13:35

A urobí po odinštalovaní aj poriadok? T.j. vymaže adresáre a súbory vytvorené programom? Nevidel som väčší bordel, ako to, čo po sebe zanechajú Android apky v systéme a ako to dokážu urobiť neprehľadne – množstvo adresárov, log súborov, súborov s nastaveniami, všetko inde, alebo podľa možnosti pod úplne nesúvisiacimi menami.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

4.7.2017 13:38

To: SeppWinkler
To se obávám, že neumí žádný program. Ano samotný Android, jak ostatně píšete. Musela by to být aplikace, která neustále sleduje a zapisuje stav systému stylem “Spustili jste Mapy.cz a vznikl tento adresář.” atd.
Ale dávám Vám za pravdu – tato oblast je na Androidu hodně nedořešená.

R.i.f

4.7.2017 13:39

Taky hledám aplikaci na úklid bordelu od nepoužívaných aplikací.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

4.7.2017 13:41

To: R.i.f
Něco najde SD Maid. Ale taky asi ani zdaleka ne všechno. Kdybyste se na něj chtěli mrknout, viz https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm
Ale osobně mám dojem, že taková aplikace, aby dokázala mazat data jiných (byť již odinstalovaných) aplikací by musela mít práva roota. Takže bez nich asi nic 100% nenajdeme. Budu rád, když se v tomto tvrzení budu mýlit.

ExSport CZ

4.7.2017 13:57

Recyklace 5 let starého článku?:)
https://www.svetandroida.cz/perfect-uninstaller-odinstalace-programu-s-plnou-paradou-201207/
Poslední dobou se tu novinky objevují s křížem po funuse, chtělo by to se nad tím zamyslet nebo tu poslední křeč s grácií ukončit.
Bohužel:(

SeppWinkler

SeppWinkler 11

4.7.2017 14:02

@Karel Kilián: Ďakujem za odpoveď. Áno, SD Maid som nedávno objavil a je to dobrý program na “upratovanie”. Škoda len, že neexistuje komplexný nástroj, treba ich mať viac a ako píšete, niečo uprace, niečo nie :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

4.7.2017 14:05

To: ExSport CZ
Nikoli. Od doby poslední recenze uplynulo pět let a za tu dobu doznala aplikace změn. A protože je pořád dobrá a já osobně ji používám, popsal jsem její současnou podobu a funkce.

To: SeppWinkler
To s Vámi souhlasím. Něco takového Android potřebuje jako sůl. Snad se toho jednou dožijeme.

R.i.f

4.7.2017 14:06

To: Karel
Root, beru jako základ telefonu.

Radeg

radeg 21

4.7.2017 15:32

@Karel Kilián:
V takovém případě bych bral zmínku v článku, že aplikace už jednou představená byla.
A ještě lepší by bylo, kdyby byl původní článek pouze aktualizován. Dostanou se tak jednoduše všechny informace pod jednu položku.

IRUKANDJI_XXL

5.7.2017 21:00

Co takhle recenzi na SD Maid Pro? Myslím, že s právy Root toho zvládne daleko více než hodně starý Perfect Uninstaller.

Milan Hvězda

6.7.2017 16:46

Ahoj,
chtěl bych doporučit redakci UWP aplikaci “Playlist Converter” pro Windows 10, která dokáže za směšnou sumu převádět playlisty mezi hudebními streamery jako Deezer, Spotify, Youtube nebo dokonce playlistu přímo z PC ve formátu .m3u. https://www.microsoft.com/en-us/store/p/playlist-converter/9nblggh528rc

RSS (komentáře k článku)