Nové smartphony Nokia již nemají optiku Carl Zeiss

Smartphony Nokia a Optika Carl Zeiss

Smartphony Nokia byly odjakživa spojovány s objektivy firmy Carl Zeiss. Byly například v telefonech Lumia 1020 nebo PureView 808. Za těch pár let se ale mnohé změnilo. Telefony značky Nokia nyní vyrábí společnost hmd, která již nespolupracuje se známou firmou Carl Zeiss.

Smartphony Nokia nebudou mít ani technologii PureView

Podobně jako u Carl Zeiss optiky, je to rovněž s technologií PureView. I když se určitě najde mnoho lidí, kteří by mobil s touto technologií uvítali. Šance, že je uvidíme v Nokia telefonech, je minimální. PureView totiž vlastní Microsoft a nic nenaznačuje tomu, že by Microsoft plánoval spolupráci se společností hmd.

To, že v telefonech není Carl Zeiss optika, prozradil oficiální účet Nokia Mobile na sociální síti Twitter, kde se jich jeden z uživatelů zeptal. Samozřejmě to neznamená, že telefony Nokia budou mít nyní špatný fotoaparát. Společnost hmd potvrdila, že do fotoaparátů budou investovat stejné množství úsilí, jako jiné společnosti. Akorát už na zádech neuvidíme ikonický název Carl Zeiss.

Je škoda, že nové Nokia telefony nemají optiku Carl Zeiss nebo technologii PureView?

Zdroj: neowin.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)