TOPlist

Napěchujte svůj dům moderními technologiemi – tipy na šikovné vychytávky

smarthome

Moderní technologie a zařízení běžící na operačním systému Android (nebo s ním spolupracují) již dávno nesídlí pouze v našich kapsách v podobě mobilních telefonů. Čím dál častěji se s podobnými gadgety setkáváme i v domácnosti a pojem smarthome rozhodně není prázdný. Zajímá vás, o jaké „hračky“ se jedná? Pak jste rozklikli správný článek, máme pro vás pár tipů.

smarthome

S trochou nadsázky můžeme říct, že již každý kousek vybavení vašeho domu může být chytrý. Některá zařízení jsou užitečnější, jiná méně. Sporák či ledničku s Androidem zatím asi příliš uživatelů nevyhledává, ale co třeba konvice, kvůli které nemusíte ráno vstávat? Tedy skoro. Stačí, když si k ní dojdete, až když je hotovo. Zapnout se dá dálkově skrze chytrý telefon. Její jméno zní iKettle a minutku, dvě vám ráno ušetří.

iKettle

Pokud vás chytrá konvice svou cenovkou zrovna nenadchla, možná se vám bude líbit další vychytávka. Sice se nejedná o žhavou novinku, což je ale ve finále výhoda. Dnes toho totiž umí více, než na začátku své existence. Jestli vás napadá chytrý kolík Google ChromeCast, hádáte správně. ChromeCast z vaší televize udělá multimediální centrum. V případě, že nechcete investovat do koupě „chytré televize“, ChromeCast ji ve mnohém dokáže zastoupit a za podstatně menší cenu. Přehrávání videí z YouTube pak bude hračkou.

Navštivte stánek SmartHome na Android RoadShow, kde si můžete technologické hračky prohlédnout v praxi. Registrace probíhají.

chromecast smarthome

Další tip směřuje ke zboží, které využíváme každý den, tedy pokud zrovna nepořádáme večeři při svíčkách. Mluvím o chytrých žárovkách, kterých v obchodech najdete již pěknou řádku. V redakci jsme otestovali třeba LIFX. Chytré žárovky oproti svým „hloupým“ kolegyním nabízí několik rozdílů. Většinou používají technologii LED a kromě klasického bílého světla umí vykouzlit i spoustu barev. K dispozici bývají nejrůznější relaxační režimy, popřípadě „party mód“. Další výhodou je možnost ztlumit či zesílit svit podle potřeby a ne jen mačkat vypínač. Některé žárovky se ovládají přes Bluetooth, jiné přes Wi-Fi a k některým lze nastavit i vzdálený přístup. Rozsvítit si pak můžete i z dovolené a odradit případné zloděje.

Žárovka LIFX je nesporně velmi zajímavým zařízením, které oživí prostory a navodí atmosféru

registrace roadshow

Ať se zajímáte o počasí nebo se chcete jen odpovídajícně obléct, hodit by se vám mohla meteostanice. Ty nejsou na trhu ničím novým, k dispozici jsou již řádku let. V posledních dobách se však objevují ty, které komunikují s chytrými telefony. Kromě teploty řeknou meteostanice i údaje o vlhkosti, tlaku nebo třeba koncentraci CO2, abyste věděli, kdy vyvětrat. Při testování nás zaujala stanice NetAtmo. Stylový vzhled, povedená mobilní aplikace a dostatek funkcí z ní dělají zajímavou možnost. Rozhodně ale není jedinou volbou.

NetAtmo - cover smarthome

Šetřit práci můžete i při uklízení domu či údržbě zahrady. Chytrá sekačka ovládatelná telefonem nebo automatický vysavač jsou ideálními nástroji. V redakci jsme pro vás testovali robotickou sekačku Robomow. K vidění bude i na Android Roadshow.

Uvidíme se 25. 10. v Brně a 15. 11. v Praze.

Sekačka-Robomow-rc306-přední-část-telefon (1) smarthome

registrace roadshow

Jaké technologie podobného ražení používáte doma vy?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)