Sluchátka Creative HITZ MA350 – pecky, které Ježíška nezruinují a obdarovaného potěší

Creative Hitz MA350

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak jistě i vy vybíráte dárky pro své příbuzné a přátele. Pokud někdo (stejně jako já) bez hudby příliš dlouho nevydrží a poslouchá ji jak doma, tak při cestě do práce či školy, mohly by se mu hodit malá a skladná “špuntová” sluchátka. My jsme pro vás otestovali model od Creativu HITZ MA350 a naše závěry si můžete přečíst v dnešní recenzi.

Creative HITZ MA350 - špunt detail

Balení, vzhled a zpracování

Do naší redakce dorazila červeno-černá barevná varianta. K dispozici jsou i další provedení jako: červeno-bílá, modro-černá nebo zeleno-bílá. Cílový zákazník je tedy celkem jasný – mladší věkové kategorie, které dbají na design, nemohou za sluchátka utratit astronomické částky, ale zároveň si chtějí užít co nejlepší poslech. Design je sice hodnota, kterou každý musí posoudit individuálně, nám se ale líbí.

Creative HITZ MA350 - detail

Na zadní zkosené ploše pecek najdeme stříbrnou destičku s logem Creative. Na kabelu se nachází ovládání hlasitosti spolu s tlačítkem pro příjem hovorů a v blízkosti pravé pecky potom mikrofon. V balení nás kromě dalších dvou velikostí špuntů nic moc nečeká. Snad jenom krátká uživatelská příručka a 10 € poukaz na nákup hudby v obchodě emusic.

Creative HITZ MA350 - obsah balení

Zpracování vypadá na první pohled dobře, kontakty kabelů nějakou dobu vydrží. Dodejme, že kabel je plochý, nikoli kulatý. Použité plasty vypadají celkem lacině, ale ve stanovené cenové kategorii nijak nevybočují.

Creative HITZ MA350 - ovladač hlasitosti detail

Zvuk

Zvuk je jistě tím nejpodstatnějším, co nás při výběru sluchátek zajímá. Creativu se do pecek s hodnotou nepřesahující 1000 Kč podařilo narvat celkem robustní a kvalitní zvukový přednes. Sluchátka jsem testoval s telefonem HTC One a výsledek mě mile překvapil. Zvuk je basově orientovaný, což při poslechu žánrů, jako je progressive house nebo trance, vyhledávám.

Creative HITZ MA350

Zároveň melodické linky ve středních a vyšších pozicích jsou reprodukovány bez problémů. Dokonce ani při poslechu s vysokou hlasitostí se zvuk netříští a  je příjemný. Silikonové nástavce bez problémů drží v uších a uspokojivě snižují okolní hluk. Tím pádem můžete poslouchat na nižší úrovni hlasitosti a šetřit svůj sluch.

  • Frekvence od 6 Hz do 23 000 Hz
  • Citlivost 104 dB/mW
  • Impedance 32 Ohm
  • Průměr měniče 9 mm
  • Hmotnost 11 g
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Cena a dostupnost

Sluchátka jsou v ČR bezproblémově dostupná a v nabídce je má několik prodejců. Většina obchodů má sluchátka skladem, u ostatních je dostupnost na objednání do tří dnů. Cena začíná na 817 Kč. Nejvyšší cena je 1250 Kč.

Závěr

Sluchátka bychom doporučili méně až středně náročným posluchačům, kteří využívají sluchátka při cestách MHD a podobných aktivitách. Díky dobře držícím špuntům se nabízí i využití při sportu (např. běh), v takovém případě si bohužel nejsme moc jisti výdrží kontaktů kabelů. Na sluchátka kolem 800 Kč není zvuk vůbec špatný. Převládají basy, ale s vyššími frekvencemi také nemají problém. Ke kvalitnímu zvuku můžeme připočíst líbivý design dostupný v několika barevných provedeních, který se bude líbit především mladším lidem. Zpracování je dobré, akorát použité plasty vypadají celkem lacině. Za 8 stovek dostanete povedená sluchátka, která se vám mohou stát užitečným společníkem na cestách. Osobně používám špunty z  vyšší cenové kategorie, ale Creativy mě příjemně překvapily, proto je mohu s klidem doporučit.

+ Pěkný design
+ Špunty dobře drží
+ V dané cenové kategorii dobrý zvuk
+ Spousta barevných provedení

– Plasty působí levně
– Basy mohou pro někoho být příliš dominantní

Pokud byste raději náhlavní sluchátka, podívejte se na naši recenzi Creative SoundBlaster EVO ZxR, jež nadchnou každého posluchače.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)