Menu

Sledování TV: Vyzkoušeli jsme zdařilou IP televizi, kterou si přehrajete kdekoliv

Sledování TV je v první řadě oblíbenou činností mnoha lidí. Jedná se ale také o online TV (IPTV), která nabízí streamování do televizoru, počítače, tabletu či telefonu. Aplikace Sledování TV nabízí vše, co očekáváte od internetové TV. A to od nahrávání pořadů, přes velkou podporu kanálů, až po podporu Chromecastu. Tuto službu jsme se rozhodli otestovat a zjistit, jak funguje na mobilech, počítačích anebo se zmiňovaným Chromecastem.

Sledování TV – obsah recenze

Sledování TV funguje i zdarma. Neplatí to ale pro všechny

Oproti jiným IPTV má Sledování TV jedno velké specifikum. Funguje na dvou různých business modelech. A to v klasickém režimu, kdy vám přímo Sledování TV bude nabízet služby. Pak ale mají uzavřené partnerství přímo s poskytovateli internetu. V České republice spolupracují s 30% z celkového počtu poskytovatelů internetu.

Díky tomu se můžou měnit ceny, skladby i názvy balíčků, a to podle toho s jakým poskytovatelem se spolupracuje. Osobně největší plus vidíme v tom, že u poskytovatele internetu základní nabídka TV programů je zdarma. Zkrátka tak IPTV máte zdarma k vaši měsíční platbě za internet. Jediným problémem může být právě to, že si každý poskytovatel může tyto ceny a balíčky měnit podle sebe. Přímo Sledování TV nabízí zdarma na zkoušku celkem 10 kanálů.

sledovani tv programny nova ct prima barrandov

Sledování TV zdarma u jednoho z poskytovatelů internetu

Poskytoval internetu nám nabízí celkem 56 programů zdarma, a to už je poměrně slušná nabídka, která nás stala v podstatě jeden krátký hovor, ve kterém jsme si službu aktivovali. Z těch základních programů většinou nechybí žádný, záleží hodně na jednotlivých poskytovatelích, jaké zrovna mají podmínky. Nechybí české programy jako je Nova, Česká televize, Prima a spousta dalších. Ještě, než se tedy pustíme k samotnému testování, tak doporučujeme zkontrolovat stránku www.sledovanitv.cz a pokud váš poskytovatel internetu nabízí IPTV zdarma, tak můžete službu plnohodnotně využívat včetně sledování na mobilu, TV či PC.

Sledování TV funguje na všech možných platformách

Nyní už se budeme věnovat samotné aplikaci a službě. A to přímo v té formě, kterou nabízí Sledováni TV bez poskytovatele internetu. K dispozici jsme měli TV balíček Premium, ve kterém se nachází 114 kanálů, zpětné přehrávání funguje až po dobu 168 hodin zpátky a osobně se dá nahrát až 120 hodin pořadů. Plusem je i podpora HBO GO.

sledovani tv platformy

Co nás při prvním spuštění potěšilo, je množství platforem, na které je služba dostupná. Můžete ji mít na chytrých televizích, počítačích s Windows, MAC i Linuxem, tablety a telefony s Androidem a iOS a také set-top boxy. Věnovat se budeme hlavně mobilní verzi, se kterou jsme strávili nejvíce času. Každopádně jsme během testování neměli žádný problém ani s aplikací pro chytré televize s Android TV anebo na PC, kde se používá webové přehrávání. Můžete si tak televizi přehrávat kdykoliv a kdekoliv, a navíc i střídat zařízení.

Po otevření aplikace se vám zobrazí logo Sledování TV a klasické rozhraní Android aplikací. Všechny ovládací prvky se nachází na jedné liště. Speciální tlačítka má program televizí a možnost rychlého propojení s chromecastem. Pod třemi tečkami se schovává nastavení a možnost odhlášení.

V nastavení si můžete změnit zobrazení kanálu, orientaci displeje a vybrat si třeba přehrávání pouze na Wi-Fi. Pokud jde o nastavení kvality přehrávání, tak je na výběr ze dvou možností SD a HD. Podporuje už se i HEVC (H.265) kodek, na starších zařízeních se však dá vypnout.

SledovaniTV
SledovaniTV
Developer: sledovanitv.cz
Price: Free

Programy si spustíte jednoduše a rychle

Hlavní část aplikace se schovává v levé části. K její otevření se dá využit “hamburger” menu nebo také potáhnutí prstem ze strany do středu. Zobrazí se vám seznam všech dostupných programů. V základním zobrazení vidíte logo TV, název pořadu a také kolik času zbývá do konce daného pořadu. V druhém zobrazení vidíte pouze ikony televizi. Bohužel v ani jednom není výběr TV zcela přehledný. Vysunovacím menu se zbytečně zmenšuje využitelná plocha.

Obzvlášť když máte k dispozici více než 100 programů, tak je výběr hodně na dlouho. Tento problém se dá částečně vyřešit, a to přesunutím pořadí kanálů podle sebe. Jenže aplikace vám to nijak neoznámí, až úplnou náhodou jsme na tuto možnost narazili v nastavení webové verze na PC. Přímo v aplikaci si pořadí změnit nemůžete. Na PC si tedy navolíte vaše oblíbené programy, přesunete si je do popředí a při příštím spuštění aplikace už se budou zobrazovat na začátku.

Ve spodní části vysunovacího menu si můžete vybrat ze čtyř podnabídek. Nejprve jsou televize, poté rádio stanice, následuje videotéka a poslední nabídka zobrazuje vaše nahrané pořady. První dvě není třeba vysvětlovat. Videotéka nabízí filmy, které nejsou vázané k televiznímu vysílání. Prozatím se jedná o betaverzi, jak i společnost uvádí na svém webu. Odpovídá tomu i zhruba 30 filmů, které jsou k dispozici. Tyto filmy jsou v původním znění s titulky.

Nestíháte vysílání? Sledování TV nabízí i nahrávání pořadů

Poslední část aplikace se zabývá nahráváním a následným přehráváním pořadů. Nahrávat jde vše, co se v televizi vysílá, a to včetně prémiových programů jako je HBO, samozřejmě jej musíte mít předplacený. Celkový čas nahrávání se liší podle balíčku, který je aktivovaný. Od dvou hodin až po 120 hodin u Premium.

Dalším plusem je to, že pořady se dají nahrávat i zpětně, pokud jste náhodou nestihli nahrávání nastavit. V takovém případě se ihned objeví ve vaší nabídce a budou pro vás uloženy na delší dobu. Opět záleží na balíčku, zpětné přehrávání a nahrávání trvá od 2 hodin dozadu až po celý týden.

Jak funguje přehrávání na Sledování TV?

Samozřejmě nejdůležitější je to, jak funguje přehrávání televizí. Krátce řečeno, funguje perfektně. Během testování si nevybavujeme nějaký problém. Při přehrávání pořadu je k dispozici i druhá vysunovací nabídka na pravé straně. Jedná se o program dané televize, ze kterého si můžete rychle přepnout na dříve vysílaný pořad či si rychle vybrat pořad k nahrávání.

sledovanitv prehravani filmu

Vyberete si program a během okamžiku vidíte obraz. Přetáčení je také rychlé, odezva na dotyky rovněž. Rozhodně patří k těm lepším aplikacím, které jsme u IPTV mohli vidět. Aplikaci jsme zkoušeli na cca 10 Android zařízeních, většinou šlo o novější telefony s Androidem Oreo. Velmi dobře ale funguje i na starších levnějších telefonech, nebo tabletu Shield K1 či Pixelu 2 s betaverzí Androidu P. Na počítačích nám také fungovala služba velmi dobře. K přehrávání máme jen jedinou výtku, a to je podpora titulků.

U některých kanálů si můžete přepnout zvuk do angličtiny, například HBO patří mezi ně. Jenže chybí možnost spustit si nějakým způsobem titulky. Tím pádem tak pro mnohé úplně odpadá možnost pouštět si filmy v původním znění. Trochu paradoxně Videotéka nabízí pouze filmy v původním znění s titulky, které nejdou deaktivovat a také nejde vybrat český dabing.

Každopádně tuto část zakončíme pozitivně. Poslední zajímavou funkcí, která byla nedávno přidána, je podpora Google Chromecast. Obzvlášť se hodí v případech, kdy nemáte chytrou televizi nebo set top box. Jednoduše v hlavním menu kliknete na ikonu chromecastu a připojíte se k TV či monitoru. Přenos už trvá o pár vteřin déle než při klasickém přehrávání. Poté už ale přehrávání funguje velmi dobře a telefon vám pak slouží pouze jako ovladač.

Kolik Sledování TV stojí a jaké jsou k dispozici balíčky?

Jak už jsme psali v úvodu, tak vzhledem ke dvěma business modelům, se u vašeho poskytovatele internetu můžou ceny a balíčky mírně lišit. Vycházet však budeme z oficiálních cen, které jsou k dispozici na stránkách této IPTV služby.

 TV balíček Na zkoušku Základ Standard Premium
 Počet kanálů 10 59 80 114
 Zpětné přehrávání 2 hodiny 25 hodin 168 hodin 168 hodin
 Osobní nahrávky 2 hodiny 25 hodin 50 hodin 120 hodin
 Cena (měsíčně) Zdarma 199 Kč 299 Kč 699 Kč

Používáte Sledování TV nebo nějakou jinou IPTV? Jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Komentáře

Zte

zte 3

14.6.2018 19:10

Podle jejich webu je pocet kanalu na zkousku jen 9.

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

14.6.2018 19:36

V tabulce na webu vidíme kanálů deset, následně jsme i zkusili novou registraci zkušebního účtu a opravdu je na výběr 10 různých programů – ČT1, ČT2, ČT24, Retro, Regionální televize, TV Noe, Filmpro a trochu diskutabilní Krb, Vodopád a Akvárium, což jsou v podstatě spořiče ve formě TV programu.

Poustevnak

poustevnak 6

14.6.2018 21:00

Službu SledováníTV mám díky svému poskytovateli internetu už několik let. Možná i od počátků služby. Mohl jsem sledovat její vývoj, úspěchy i strasti. Můžu potvrdit, že se hodně zlepšilo k dobrému ať už co se týče programové nabídky tak i třeba aplikaci pro android, webové aplikace (stránky) nebo jejich setoboxu (což je android box s jejich upraveným systémem), který k této službě taky nabízí.
Snad jen doplním, že krom internetových poskytovatelů tuto službu nabízí i operátor Vodafone. Bohužel to ale nefunguje jako třeba u O2 (pokud se to nezměnilo) že si zaplatíte TV službu v mobilu na určitou dobu a tato služba vám “nežere” vaše mobilní data. U Vodafonu bohužel “žere”. Jakýmsi řešením je VideoPass který tento nešvar vyřeší, ale je to další platba navíc a krom toho VideoPass (i další Passy) nejdou aktivovat ke všem tarifům Vodafonu. Tuším že jen k RED tarifům.

Sledování TV (bez ohledu na operátora) funguje i v zahraničí. Já mám zkušenost z loňska, kdy to fungovalo bohužel jen na mobilních datech v rámci zrušeného roamingu pro EU. Na hotelové WiFi byla služba blokovaná až na několik málo programů (Noe, regionální TV atp.) které fungují volně i na webu.
Ale jestli jsem dobře pochopil poslední dění, toto regionální omezení, které bylo kvůli právům k vysílání mimo ČR, by dnes nemělo platit už pro celou EU. Takže třeba v Chorvatsku by služba měla v mobilu, tabletu či notebooku fungovat i přes WiFi.

K videotéce bych řekl jen, že bohužel její Beta stav se od jejího založení už několik měsíců, možná i půl roku nezměnil :/

Poustevnak

poustevnak 6

14.6.2018 21:24

Ještě bych rád doplnil – V mobilu se na TV dívám jen výjimečně, třeba na služebce. Ale je dobré, když třeba sedím v hospodě kde běží TV a vidím že zrovna dávají něco dobrého, tak vytáhnu mobil, vjedu do aplikace sledování TV a jejího EPG a tam si daný pořad uložím (nahraju) na pozdějc a moc dat to nesebere, protože do EPG se dostanet bez spuštění streamu. Sice se můžu podívat i zpětně, ale na to si taky nemusím vzpomenout, kdežto doma pak pořad v nahrávkách najdu.

Víc službu používám u PC, kde mi běží na druhém monitoru buď jako kulisa a nebo se i dívám přímo na pořad či film.
Na televizoru, který mám za sebou (od PC) se dívám zřídka, když jsem náhodou na gauči, kde mám starý android box s android aplikací, jejíž ovládání dodaným ovladačem nefunguje moc dobře. S bezdrátovou myší je to už lepší.

V ložnici máme setobox od Sledování TV, který funguje jako kterýkoliv jiný od kabelovky nebo satelitu. Bohužel se párkrát do týdne musí restartovat, aby se rozjel.
Nejlépe (krom webu) funguje asi aplikace na Smart TV (LG). Tam nepozoruji problém a ovládání je přívětivé jako ovládání televizoru.

Poustevnak

poustevnak 6

14.6.2018 21:37

A ještě do třetice :D
Zapoměl jsem zmínit zkušenost s Chromecastem. Tu ale žádnou nemám :D Ani nechápu výjimečnost jeho podpory. Když to bylo před pár měsíci ohlášeno, byl kolem toho na FB Sledování TV velký humbuk. Bude to asi tím, že jsem Chromcast nikdy neměl a asi funguje jinak než si myslím.

Ale každopádně mám z Číny koupený znatelně levnější Miracast a měl jsem ho už nějakou dobu před spuštěním podpory Chromecastu a s ním mi zrcadlení obrazu z mobilu z aplikace Sledování TV (samozřejmě i dalších) funguje od začátku.
Je to dobré zase někam na cesty do hotelu, kde mají televizor s HDMI.

Tom_myk

Tomáš Myšík 6

14.6.2018 21:46

Nedávno jsme koupili novou televizi (Samsung, Tizen) a tak jsem začal koukat po IPTV. Musím říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen, je to vážně super. Po menším výběru jsem skončil právě u SledovaniTV, ve finále neměli moc konkurenci (jak Tizen, tak web i Android, vše OK). Mohu všem doporučit.

_piggy_

_piggy_ 0

14.6.2018 21:55

Jen mě to připadá jako reklama? Proč zde není psáno o dalších alternativách? Já mám tuto platformu od svého isp a popravdě jsem ji zapnul asi 2x… Využívám jinou platformu která funguje podle mě lépe.
Spousta isp nabízí jiné alternativy- kuki,4net.smartlabs,nej.cz…

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

14.6.2018 22:17

@poustevnak: Díky za podrobné vlastní zkušenosti!

@_piggy_: Pokud by šlo o reklamu, tak je článek označen jako komerční. To, že tu nejsou napsané alternativy je jednoduše proto, že s dalšími službami nemám zkušenosti. V první řadě jsme web o chytrých telefonech a IPTV jsou hodně okrajové téma, ke kterému se dostáváme jednou za čas. Proto stejně jako v minulosti, i zde zkoušíme jen jednu danou službu. Možná, že v budoucnu se dostaneme k nějakému plošnému testování několika IPTV zároveň, ze kterých pak budeme moct určit nejlepší tv.

Pokud vás ale zajímají naše zkušenosti s jinými IPTV, tak jsme psali o Kuki https://www.svetandroida.cz/kuki-tv-online-recenze-netbox/ a také o O2 TV https://www.svetandroida.cz/o2-tv-aplikace/. Nepřijde mi ale správně je srovnávat na základě starších zkušeností, obzvlášť u online služeb, které se neustále vyvíjí.

Mixxcz

mixxcz 0

15.6.2018 6:36

Využívám cca půl roku, kdy jsem přemýšlel jak zkloubit kvalitní obraz, Apple TV, nechuť měnit poskytovatele, nebo pořizovat poskytovatelem slevněný setobox. Zvlažoval jsem zvažoval a nakonec jsem vybral Sledovani TV, protože nebyl nikdo na trhu a snad ani ještě není co podporuje Aplle TV….. Na Apple TV to funguje skvěle, možná bych si uměl představit rychlejší odezvu, ale není to zase nic co by se nedalo přežit. Platím si Premium, mám to nastaveno na Apple TV, Samsung TV, Ipadu, a Iphone.

Pat

Pat 1

15.6.2018 10:51

Mně na tom nejvíc vadí že nepodporuje titulky (ani teletext, ani DVB T), kolikrát se to hodí, když člověk nemá/nechce sluchátka třeba v autobuse nebo vlaku a v hlučnějším prostředí je přes reprák houby slyšet.. Pokud chcete titulky, musíte k T-Mobile. Navíc jeho TV funguje všude, ještě jsem se nesetkal s tím že by v nějaké síti (u nás) nešla.

Obecně mi ale dost vadí, a asi nejsem sám, že naše televize prakticky nevysílají filmy v původním znění s titulky. Jednak by to bylo lepší než ten náš imbecilní dabing (a stále stejné hlasy v každém filmu), jednak se to hodí když se člověk učí jazyk.

Pat

Pat 1

15.6.2018 11:09

Jo, ještě k těm titulkům.. I u toho T-Mobile to funguje jenom na STBoxu (a ještě k tomu na tom starším, čtvercovém, na tom kulatém titulky nejsou synchronní a je to nepoužitelné). V mobilní aplikaci tam titulky taky nemají.

D.Svetlik

D.Svetlik 0

19.6.2018 10:24

Sledování TV je v poslední době čím dál více vidět, ale to stejné platí i o přímé konkurenci – Lepší.TV. Mezi hlavní výhody Sledování TV určitě patří možnost sledování 10 stanic zdarma. Lepší.TV možnost zdarma nemá nicméně nabízí ukázkové demo dostupné přímo na stránkách. Markantnější rozdíly, ale začínají být znatelné při srovnávání funkcí. Lepší.TV umožňuje neomezené nahrávání, možnost sledování pořadů až 30 dní zpětně a nabízí také videotéku společně s prémiovými stanicemi již v ceně. Nedávno dokonce nově přibyla funkce skrytých titulků. Počet podporovaných zařízení se rovněž naklání směrem k Lepší.TV.

Boban1108

boban1108 0

20.6.2018 7:07

Služba dobrá, používám už pár let, spokojenost, ale mouchy má:

– sportovní přenosy mají trhaný obraz. HD kvalita je dobrá u filmů, zpráv, prostě normálních pořadů, ale na sport se dívat nedá,
– v zahraničí (EU) to stále nechodí, byť by podle legislativy už mělo. Konkurenční SkylinkTV už chodí i v zahraničí.
– uvítal bych FullHD, případně do budoucna UHD, byť za příplatek.

Georg

Jiřina Macháčková 0

23.6.2018 9:00

Používám Zapni.tv. Mini balíček s více než 60 programy za 99 Kč. Předplatím si na měsíc, jen když chci. Sice nemohu nahrávat, ale u většiny televizních kanálů mohu sáhnout do archivu a pořad shlédnout. TV Prima má IT Prima a archiv. Když chci nějaký film, stáhnu si jej z webu Uložto.cz. Mají obrovskou databázi. Po registraci stahuji filmy, hudbu zdarma.

RSS (komentáře k článku)