Sledování TV: Vyzkoušeli jsme zdařilou IP televizi, kterou si přehrajete kdekoliv

sledovani tv

Sledování TV je v první řadě oblíbenou činností mnoha lidí. Jedná se ale také o online TV (IPTV), která nabízí streamování do televizoru, počítače, tabletu či telefonu. Aplikace Sledování TV nabízí vše, co očekáváte od internetové TV. A to od nahrávání pořadů, přes velkou podporu kanálů, až po podporu Chromecastu. Tuto službu jsme se rozhodli otestovat a zjistit, jak funguje na mobilech, počítačích anebo se zmiňovaným Chromecastem.

Sledování TV – obsah recenze

Sledování TV funguje i zdarma. Neplatí to ale pro všechny

Oproti jiným IPTV má Sledování TV jedno velké specifikum. Funguje na dvou různých business modelech. A to v klasickém režimu, kdy vám přímo Sledování TV bude nabízet služby. Pak ale mají uzavřené partnerství přímo s poskytovateli internetu. V České republice spolupracují s 30% z celkového počtu poskytovatelů internetu.

Díky tomu se můžou měnit ceny, skladby i názvy balíčků, a to podle toho s jakým poskytovatelem se spolupracuje. Osobně největší plus vidíme v tom, že u poskytovatele internetu základní nabídka TV programů je zdarma. Zkrátka tak IPTV máte zdarma k vaši měsíční platbě za internet. Jediným problémem může být právě to, že si každý poskytovatel může tyto ceny a balíčky měnit podle sebe. Přímo Sledování TV nabízí zdarma na zkoušku celkem 10 kanálů.

sledovani tv programny nova ct prima barrandov Sledování TV zdarma u jednoho z poskytovatelů internetu

Poskytoval internetu nám nabízí celkem 56 programů zdarma, a to už je poměrně slušná nabídka, která nás stala v podstatě jeden krátký hovor, ve kterém jsme si službu aktivovali. Z těch základních programů většinou nechybí žádný, záleží hodně na jednotlivých poskytovatelích, jaké zrovna mají podmínky. Nechybí české programy jako je Nova, Česká televize, Prima a spousta dalších. Ještě, než se tedy pustíme k samotnému testování, tak doporučujeme zkontrolovat stránku www.sledovanitv.cz a pokud váš poskytovatel internetu nabízí IPTV zdarma, tak můžete službu plnohodnotně využívat včetně sledování na mobilu, TV či PC.

Sledování TV funguje na všech možných platformách

Nyní už se budeme věnovat samotné aplikaci a službě. A to přímo v té formě, kterou nabízí Sledováni TV bez poskytovatele internetu. K dispozici jsme měli TV balíček Premium, ve kterém se nachází 114 kanálů, zpětné přehrávání funguje až po dobu 168 hodin zpátky a osobně se dá nahrát až 120 hodin pořadů. Plusem je i podpora HBO GO.

sledovani tv platformy

Co nás při prvním spuštění potěšilo, je množství platforem, na které je služba dostupná. Můžete ji mít na chytrých televizích, počítačích s Windows, MAC i Linuxem, tablety a telefony s Androidem a iOS a také set-top boxy. Věnovat se budeme hlavně mobilní verzi, se kterou jsme strávili nejvíce času. Každopádně jsme během testování neměli žádný problém ani s aplikací pro chytré televize s Android TV anebo na PC, kde se používá webové přehrávání. Můžete si tak televizi přehrávat kdykoliv a kdekoliv, a navíc i střídat zařízení.

SledovaniTV – Televize pod palcem!

SledovaniTV - Televize pod palcem!

Po otevření aplikace se vám zobrazí logo Sledování TV a klasické rozhraní Android aplikací. Všechny ovládací prvky se nachází na jedné liště. Speciální tlačítka má program televizí a možnost rychlého propojení s chromecastem. Pod třemi tečkami se schovává nastavení a možnost odhlášení.

V nastavení si můžete změnit zobrazení kanálu, orientaci displeje a vybrat si třeba přehrávání pouze na Wi-Fi. Pokud jde o nastavení kvality přehrávání, tak je na výběr ze dvou možností SD a HD. Podporuje už se i HEVC (H.265) kodek, na starších zařízeních se však dá vypnout.

SledovaniTV
SledovaniTV

Programy si spustíte jednoduše a rychle

Hlavní část aplikace se schovává v levé části. K její otevření se dá využit “hamburger” menu nebo také potáhnutí prstem ze strany do středu. Zobrazí se vám seznam všech dostupných programů. V základním zobrazení vidíte logo TV, název pořadu a také kolik času zbývá do konce daného pořadu. V druhém zobrazení vidíte pouze ikony televizi. Bohužel v ani jednom není výběr TV zcela přehledný. Vysunovacím menu se zbytečně zmenšuje využitelná plocha.

Obzvlášť když máte k dispozici více než 100 programů, tak je výběr hodně na dlouho. Tento problém se dá částečně vyřešit, a to přesunutím pořadí kanálů podle sebe. Jenže aplikace vám to nijak neoznámí, až úplnou náhodou jsme na tuto možnost narazili v nastavení webové verze na PC. Přímo v aplikaci si pořadí změnit nemůžete. Na PC si tedy navolíte vaše oblíbené programy, přesunete si je do popředí a při příštím spuštění aplikace už se budou zobrazovat na začátku.

Ve spodní části vysunovacího menu si můžete vybrat ze čtyř podnabídek. Nejprve jsou televize, poté rádio stanice, následuje videotéka a poslední nabídka zobrazuje vaše nahrané pořady. První dvě není třeba vysvětlovat. Videotéka nabízí filmy, které nejsou vázané k televiznímu vysílání. Prozatím se jedná o betaverzi, jak i společnost uvádí na svém webu. Odpovídá tomu i zhruba 30 filmů, které jsou k dispozici. Tyto filmy jsou v původním znění s titulky.

Nestíháte vysílání? Sledování TV nabízí i nahrávání pořadů

Poslední část aplikace se zabývá nahráváním a následným přehráváním pořadů. Nahrávat jde vše, co se v televizi vysílá, a to včetně prémiových programů jako je HBO, samozřejmě jej musíte mít předplacený. Celkový čas nahrávání se liší podle balíčku, který je aktivovaný. Od dvou hodin až po 120 hodin u Premium.

Dalším plusem je to, že pořady se dají nahrávat i zpětně, pokud jste náhodou nestihli nahrávání nastavit. V takovém případě se ihned objeví ve vaší nabídce a budou pro vás uloženy na delší dobu. Opět záleží na balíčku, zpětné přehrávání a nahrávání trvá od 2 hodin dozadu až po celý týden.

Jak funguje přehrávání na Sledování TV?

Samozřejmě nejdůležitější je to, jak funguje přehrávání televizí. Krátce řečeno, funguje perfektně. Během testování si nevybavujeme nějaký problém. Při přehrávání pořadu je k dispozici i druhá vysunovací nabídka na pravé straně. Jedná se o program dané televize, ze kterého si můžete rychle přepnout na dříve vysílaný pořad či si rychle vybrat pořad k nahrávání.

sledovanitv prehravani filmu

Vyberete si program a během okamžiku vidíte obraz. Přetáčení je také rychlé, odezva na dotyky rovněž. Rozhodně patří k těm lepším aplikacím, které jsme u IPTV mohli vidět. Aplikaci jsme zkoušeli na cca 10 Android zařízeních, většinou šlo o novější telefony s Androidem Oreo. Velmi dobře ale funguje i na starších levnějších telefonech, nebo tabletu Shield K1 či Pixelu 2 s betaverzí Androidu P. Na počítačích nám také fungovala služba velmi dobře. K přehrávání máme jen jedinou výtku, a to je podpora titulků.

U některých kanálů si můžete přepnout zvuk do angličtiny, například HBO patří mezi ně. Jenže chybí možnost spustit si nějakým způsobem titulky. Tím pádem tak pro mnohé úplně odpadá možnost pouštět si filmy v původním znění. Trochu paradoxně Videotéka nabízí pouze filmy v původním znění s titulky, které nejdou deaktivovat a také nejde vybrat český dabing.

Každopádně tuto část zakončíme pozitivně. Poslední zajímavou funkcí, která byla nedávno přidána, je podpora Google Chromecast. Obzvlášť se hodí v případech, kdy nemáte chytrou televizi nebo set top box. Jednoduše v hlavním menu kliknete na ikonu chromecastu a připojíte se k TV či monitoru. Přenos už trvá o pár vteřin déle než při klasickém přehrávání. Poté už ale přehrávání funguje velmi dobře a telefon vám pak slouží pouze jako ovladač.

Kolik Sledování TV stojí a jaké jsou k dispozici balíčky?

Jak už jsme psali v úvodu, tak vzhledem ke dvěma business modelům, se u vašeho poskytovatele internetu můžou ceny a balíčky mírně lišit. Vycházet však budeme z oficiálních cen, které jsou k dispozici na stránkách této IPTV služby.

 TV balíček  Na zkoušku  Základ  Standard  Premium
 Počet kanálů  10  59  80  114
 Zpětné přehrávání  2 hodiny  25 hodin  168 hodin  168 hodin
 Osobní nahrávky  2 hodiny  25 hodin  50 hodin  120 hodin
 Cena (měsíčně)  Zdarma  199 Kč  299 Kč  699 Kč

Používáte Sledování TV nebo nějakou jinou IPTV? Jaké jsou vaše zkušenosti?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)