Skype měl masivní výpadek v Evropě: Problémy byly po celý den

skype masivni vypadek

Pokud jste se v uplynulém dnu nemohli přihlásit na Skype, nebo jste nemohli odesílat zprávy, tak vězte, že problém není na vaší straně. Microsoft oznámil, že masivní výpadek Skypu se týká celého světa, nicméně většina problémů byla jen v Evropě.

Masivní výpadek Skypu trval téměř celý den

Od pondělního večera se začínaly na internetu množit zprávy o tom, že lidem nefunguje Skype. Ještě v ten den vydal Microsoft oznámení o výpadku služeb, kdy se uživatelé nemohli dostat do aplikace. Problémy byly i se skupinovými chaty. Zkrátka Skype byl nefunkční.

U takto velkých služeb jsou většinou podobné problémy vyřešeny během několika desítek minut. To ale nebyl případ Skypu, kdy uživatelům služba nefungovala celý den. Microsoft teprve v úterý ve 19:19 oznámil, že ve většině případů již byla služba obnovena. Pokud stále problémy přetrvávají, doporučuje se také přeinstalace aplikace.

Zatím není zcela jasné, z jakého důvodu byl Skype nedostupný na tak dlouhou dobu. Spekuluje se o velkém DDoS útoku, Microsoft nicméně zatím nic nepotvrdil ani nevyvrátil.

Skype
Skype

Zaznamenali jste nefunkční Skype, nebo už jste jej nahradili něčím jiným?

Zdroj: windowscentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (2)