Menu

Skype měl masivní výpadek v Evropě: Problémy byly po celý den

Pokud jste se v uplynulém dnu nemohli přihlásit na Skype, nebo jste nemohli odesílat zprávy, tak vězte, že problém není na vaší straně. Microsoft oznámil, že masivní výpadek Skypu se týká celého světa, nicméně většina problémů byla jen v Evropě.

Masivní výpadek Skypu trval téměř celý den

Od pondělního večera se začínaly na internetu množit zprávy o tom, že lidem nefunguje Skype. Ještě v ten den vydal Microsoft oznámení o výpadku služeb, kdy se uživatelé nemohli dostat do aplikace. Problémy byly i se skupinovými chaty. Zkrátka Skype byl nefunkční.

U takto velkých služeb jsou většinou podobné problémy vyřešeny během několika desítek minut. To ale nebyl případ Skypu, kdy uživatelům služba nefungovala celý den. Microsoft teprve v úterý ve 19:19 oznámil, že ve většině případů již byla služba obnovena. Pokud stále problémy přetrvávají, doporučuje se také přeinstalace aplikace.

Zatím není zcela jasné, z jakého důvodu byl Skype nedostupný na tak dlouhou dobu. Spekuluje se o velkém DDoS útoku, Microsoft nicméně zatím nic nepotvrdil ani nevyvrátil.

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls

Zaznamenali jste nefunkční Skype, nebo už jste jej nahradili něčím jiným?

Zdroj: windowscentral.com

 

Komentáře

Chibi Charla

21.6.2017 1:37

Mno Skype není jediný, u Pokémon GO se nemohu přihlásit od včerejšího večera, tedy už před 24 hodin…. a ticho po pěšině. ;) Ale faktem je, že Go to uživatel zkousne, ale u Skypu přes který běží i firemní chaty je to dost, velmi nemilé.

petr dvorak

21.6.2017 20:37

Jo, jo. Včera jsem u toho dost prskal. Ale co už. Není to jednotka intenzivní péče. Hlavně, že to dali dohromady.

RSS (komentáře k článku)