Skype spustil nový web pro videohovory. Nechce ani přihlášení

skype Meet Now bez účtu

Videokonferenčních platforem, skrze které můžete v dnešní době udržovat audiovizuální kontakt s přáteli či kolegy, je celkem hodně. Z nejpopulárnějších běžně dostupných můžeme zmínit třeba WhatsApp, Viber nebo Facebook Messenger. V posledních týdnech zaznamenává velký boom také Zoom, nicméně jeho pověst před pár dny pošramotily zprávy o špatném zabezpečení dat. Pokud vám ve výčtu chybí klasika všech klasik Skype, tak vězte, že právě o něm je tato novinka. Jedna z nejstarších služeb pro internetové hovory přichází s novým prostředím, ve kterém se můžete ve skupině spojit skrze prohlížeč jen díky sdílenému odkazu. Bez nutnosti stahovat software nebo se dokonce někam přihlašovat. Novinka se jmenuje Meet Now a toto Skype prostředí bez nutného přihlášení k účtu a nainstalovaného programu funguje perfektně. Na počítačích mrknutím oka a na mobilech s mírným omezením.

skype bez účtu postup

Novinku můžeme přirovnat třeba k portálu Jitsi, který funguje úplně stejně a v tomto ohledu svému mnohem slavnějšímu konkurentovi zatápěl. Nicméně i v Microsoftu se evidentně rozhodli jít touto velmi jednoduchou cestou. Po uživatelích opravdu nechce web žádné další programy ani přihlášení. Stačí kliknout na odkaz a jste ve spojení. Podpora této funkce je zatím zajištěna pro prohlížeče Edge a Chrome. Výjimku pak tvoří mobilní telefony, kde je nutné mít aplikaci Skype nainstalovanou. Zmíněný odkaz se na mobilu v prohlížeči otevře pouze s výzvou pro její stažení. Nicméně i v tomto případě se po spuštění aplikace rovnou objeví chatovací okno a není nutné se přihlašovat. Skvělé také je, že vygenerované odkazy nikam nemizí a můžete je používat opakovaně, třeba pro pravidelné porady. Skype Meet Now bez povinnosti přihlášení k účtu nebo stahování programu do počítače je pochopitelně zdarma.

Využijete toto nové Skype prostředí bez účtu a stahování software?

Zdroj: Skype

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Recenze na aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (3)