TOPlist

Signal ruší základní funkci a lidé se zlobí. Krok ale dává smysl

Signal SMS Android aplikace

Provozovatelé online komunikátoru Signal, dle mnohých uživatelů i bezpečnostních expertů nejspolehlivější chatovací služby na světě, oznámili před několika hodinami zásadní změnu. Android aplikace Signal přestane podporovat přijímání a odesílání SMS a lidé, kteří ji k tomuto účelu používali jako primární nástroj, se budou muset poohlédnout po jiném řešení. Tato vcelku nečekaná změna má tři důvodu, přičemž tím hlavním je zabezpečení.

„Nejdůležitějším důvodem pro odstranění podpory SMS ze systému Android je skutečnost, že zprávy SMS v prostém textu jsou ze své podstaty nezabezpečené. Unikají z nich citlivá metadata a vaše data se dostávají do rukou telekomunikačních společností. Vzhledem k tomu, že ochrana soukromí a zabezpečení jsou základem naší práce, je ponechání místa v rozhraní služby Signal protokolu pro zasílání zpráv, který je značně nezabezpečený, v rozporu s našimi hodnotami a s tím, co lidé očekávají,“ vzkazují vývojáři.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Zbylými dvěma důvody jsou předcházení nečekaným poplatkům za zasílání SMS zpráv a rozpoznání dvou různých druhů zpráv v rámci aplikace. „Opakovaně se nám ozývali lidé, kteří byli postiženi vysokými poplatky za zasílání zpráv poté, co se domnívali, že SMS zprávy, které posílají, jsou zprávy Signal… A je důležité, aby lidé nepovažovali zprávy SMS odeslané nebo přijaté prostřednictvím rozhraní Signal za bezpečné a soukromé, i když ve skutečnosti nejsou,“ dodali provozovatelé.

Vývojáři v blogovém příspěvku přiznávají, že pro mnohé uživatele jistě bude tato změna frustrující. Mají pravdu a nespokojené reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Z technického hlediska a pohledu filosofie služby ale dává tento krok smysl. K úplnému vypnutí podpory SMS v Android aplikaci Signal dojde v následujících měsících. Ti, kteří aplikaci k tomuto účelu využívají, dostanou notifikaci s výzvou, aby si našli náhradu.

Z jaké aplikace řešíte SMSky?

Zdroj: Signal

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)