Facebook testuje šifrované hovory pro Messenger

facebook šifrované hovory

V březnu nám Mark Zuckerberg představil svou novou vizi, kterou by se dle jeho představ měl Facebook dále ubírat. Prioritou bylo přitom šifrování všech služeb, včetně zasílání zpráv na Messengeru. Nyní se zdá, že na tomto konceptu společnost pracuje. Dle Jane Manchun Wong Facebook testuje šifrované hovory v aplikaci Messenger.

Pro aktivaci šifrování musí být Messenger ve speciálním tajném režimu. Pokud zůstanete v tom klasickém režimu, vaše hovory šifrovány nebudou. Takzvané end-to-end šifrování momentálně nabízí pouze aplikace WhatsApp a je otázkou, zda bude podobné řešení někdy i na Messengeru. Přesto, že může tato novinka přinést šifrované hovory, je třeba brát tyto informace prozatím s nadsázkou. Messenger totiž není vhodným komunikátorem, pokud druhé straně chcete sdělit informace, o kterých by nikdo jiný neměl vědět.

facebook šifrované hovory

Nová funkce je prozatím v testovací fázi a nasazení do ostrého provozu se s největší pravděpodobností dočkáme až v roce 2020. Magazín TheNextWeb požádal společnost, aby mu poskytla nějaké další informace a tak pro vás článek aktualizujeme, jakmile budeme mít nové informace. Je dost možné, že se jedná ze strany Facebooku o marketingový tah, jelikož soukromí uživatelů se u této sociální sítě aktuálně nachází až na spodních příčkách priorit.

Využijete šifrované hovory v aplikaci Messenger?

Zdroj: thenextweb.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)