Sharp Aquos Xx 2 Mini: tvrdá konkurence pro Xperii Z5 Compact?

Screenshot-562-horz

Telefonů s kompaktními rozměry a slušnou výbavou je v současnosti na trhu se smartphony opravdu jen velmi málo. Jedním z posledních zástupců tohoto, dnes již prakticky vyhubeného, druhu je pak Sony Xperia Z5 Compact, respektive její dvě předchozí generace. Ty však nyní dostávají konkurenci pocházející od dalšího japonského giganta – společnosti Sharp. Smarphone Sharp Aquos Xx 2 je totiž telefonem, který zvládá skloubit kompaktní rozměry spolu s více než obstojnou hardwarovou výbavou.

Telefon se může pochlubit 4,7″ IGZO displej s FullHD (1920 x 1080 px) rozlišením a 64bit chipsetem Qualcomm Snapdragon 808 se čtyřmi jádry Cortex-A53 a dvěma jádry Cortex-A57 taktovanými až na 1,8 GHz. Grafický výkon v tomto případě obstarává čip Adreno 418. Oproti Xperii Z5 Compact nabídne Sharp Aquos Xx 2 1 GB RAM navíc, celkem tak disponuje operační pamětí o velikosti 3 GB, interní úložiště nabídne 16 GB prostoru pro uživatelova data, ten lze dále rozšířit o paměťové karty microSD. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx a výrobce se u něj chlubí použitím technologie “hybridního ostření”. Přední kamerka, netypicky umístěna pod displejem, zvládne pořizovat až 5MPx snímky. Telefon využívá baterii o kapacitě 2810 mAh, rozměry u něj činí 126 x 66 x 8,9 mm a hmotnost se ustálila na 121 gramech. Vítaná je rozhodně i zvýšená odolnost vůči vodě a prachu odpovídající IP65/68.

Vedle kompaktního modelu Mini však Sharp představil také větší variantu v podobě modelu Aquos Xx 2. Ten používá větší, 5,2″ IGZO FullHD displej, 32GB interní úložiště a 3100mAh baterii. Rozdíl oproti verzi Mini představuje také přítomnost čtečky otisků prstů, jinak je však hardwarová výbava obou smartphonů identická.

Pokud se vám novinky zalíbily, máme pro vás na závěr špatnou zprávu. Sharp totiž bude s nejvyšší pravděpodobností prodávat své novinky výhradně na domácím trhu a naděje na mezinárodní dostupnost jsou tak jen mizivé.

Co na nový Sharp Aquos Xx 2 Mini říkáte? Dali byste mu přednost před Xperií Z5 Compact?

 

Zdroj: AndroidCommunity.com, AndroidHeadlines.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)