KDDI Infobar XV představen: Nejpodivnější Android telefon za poslední roky

podivny android telefon kddi infobar xv

Mobilní telefon KDDI Infobar XV patří rozhodně mezi nejpodivnější Android telefony, které jsme v posledních letech mohli vidět. Postarala se o něj japonská společnost KDDI, která moc často netvoří nové telefony. Infobar XV byl představen tři roky po posledním modelu. Novinka oslavuje patnáct let od prvního KDDI Infobar telefonu.

KDDI Infobar XV oslavuje starší modely této značky

Design tohoto telefonu je hodně extravagantní. Není se ale čemu divit, jak můžete vidět na obrázku níže, tak si bere výraznou inspiraci ze starších KDDI telefonů, které vyšly v roce 2003 a 2007. Na levé straně je KDDI Infobar 1 a na pravé pak KDDI Infobar 2. Uprostřed pak nově představený telefon.

kddi infobar telefony

Displej telefonu má velikost 3,1 palce, rozlišení 800 x 480 pixelů. Telefon používá blíže nespecifikovanou verzi Androidu a nadstavbu od KDDI, která byla upravena k tomu, aby se podporovala hardwarová tlačítka. V tiskové zprávě se zmiňuje i možnost instalace aplikací, i když popsány byly pouze japonské aplikace. Není jasné, jestli vůbec a jak budou fungovat klasické Android aplikace.

kddi infobar xv barevne kombinace design

Bohužel chybí mnoho informací u samotných specifikací, výrobce nezmiňuje vůbec čipset, paměti RAM nebo úložiště. Víme to, že se podporují microSD karty, fotoaparát má 8 MPx a nechybí Bluetooth 4.1, Wi-Fi, FM rádio nebo podpora LTE včetně VoLTE. K dispozici bude ve třech barevných kombinacích, které se těžko popisují, vidět je můžete na obrázku výše. Do prodeje jde tento netradiční Android telefon v říjnu. Prozatím jen v Japonsku, v tuto chvíli se neplánuje rozšíření do jiných zemí.

Líbí se vám tento podivný Android telefon KDDI Infobar XV?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)