TOPlist

Sharp Aquos R6 je nadupaný mobil s 240 Hz displejem a jediným obřím foťákem vzadu

Sharp Aquos R6 oficiálně

Společnost Sharp právě oficiálně představila svou vlajkovou loď Aquos R6, který je určen pro japonský trh. Jde však o velice unikátní model a to hned v několika směrech. Na zadní straně se totiž nachází dosud největší fotoaparát v telefonech vůbec, byl zde poprvé použitý IGZO OLED displej a mnoho dalších zajímavostí. Pojďme si tedy telefon představit.

Sharp Aquos R6 oficiálně

Jak již bylo řečeno, na zadní straně nalezneme obří 1palcový snímač, který byl vyvinutý společně s firmou Leica a to nejen na poli objektivu jako takého, ale zároveň také jeho softwarového nastavení. Má rozlišení 20 MPx a světelnost f/1,9. Dle tiskové zprávy fotoaparát vynikne nejen ve dne, ale hlavně v noci. Žádný další objektiv kromě ToF senzoru zde nehledejte.

Sharp Aquos R6 oficiálně

Přední stranu pak pokrývá 6,67″ IGZO OLED panel s rozlišením 2 730 x 1 260 pixelů. Obnovovací frekvence je dynamická a mění se od 1 až po 240 Hz tak, aby bylo dovršeno ideálního poměru mezi plynulostí a spotřebou energie. Uprostřed se pak nachází průstřel s 12 MPx selfie kamerkou a můžeme počítat také s integrovanou čtečkou otisků.

https://www.youtube.com/watch?v=SJr-3DylvqU

Uvnitř tiká samozřejmě čipset Snapdragon 888 a dopomáhá mu 8 GB RAM a 128 GB úložiště. O výdrž se pak stará 5 000 mAh baterie. Telefon bude nabízený v černé a bílé variantě, ovšem cena je zatím záhadou. Každopádně se jedná o velice zajímavý telefon a je velká škoda, že se k nám s velkou pravděpodobností nedostane.

Co na telefon Sharp říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)