ShareSave: Nový způsob nakupování od Xiaomi, se kterým lidé ušetří

xiaomi sharesave aplikace nakup

Xiaomi tvoří velké množství produktů, zdaleka nejde jen o telefony nebo příslušenství k mobilům. Všechny ty netradiční produkty Xiaomi jsou ve většině případů určeny pro Čínu a k nám se dostanou například s několika měsíčním zpožděním. Zanedlouho by ale tento problém mohla vyřešit služba ShareSave. Jde v podstatě o eshop přímo od Xiaomi, ve kterém se nachází kromě klasických věcí, i ty netradiční. Lidé následně rozhodují pomocí crowdfundingových kampaní, které produkty se dostanou na trh. Čínská společnost navíc vytvořila i několik nových způsobů, jak lidé můžou na nákupech ušetřit.

ShareSave je nový způsob online nákupu. Lidé ušetří za sdílení produktů na internetu

Nová služba ShareSave se nejprve spustila v Indii a v Evropě prozatím není k dispozici. Nicméně vzhledem k stále větší oblibě levných Xiaomi produktů v Evropě, je dost velká šance, že se v následujících měsících objeví i v dalších státech. Rozhodně jde ale o zajímavý způsob prodeje.

Dalo by se říct, že v základu má služba hodně společného s jinými crowdfundingovými službami jako je Kickstarter nebo u nás Startovač. Jediný rozdíl je v tom, že se peníze nevybírají na to, aby se produkt vyrobil, ale spíše Xiaomi zjišťuje zájem daného produktu v daném regionu. I proto se dá na projekt přispět 0,2 dolaru. Jde o takovou nezávaznou registraci, pomocí které se Xiaomi ukáže, že je zájem o produkt.

xiaomi sharesave

Pokud se projekt dostane přes cílovou hranici, kterou Xiaomi určí, tak jej začne prodávat. Zde přichází na řadu další zajímavé funkce ShareSave. Uživatelé obdrží slevu 10 dolarů za každého kamaráda, kterého do služby přivedete. Dále se dá připojit do týmu nakupujících, v podstatě se vytvoří hromadná objednávka a čím více lidí si daný produkt v jedné objednávce koupí, tím větší sleva bude. Xiaomi tvrdí, že cena může klesnou i na nulu. Třetí věcí je právě přispění na projekt produktu, který by se měl objevit na trhu. Uživatel zaplatí sice 0,2 dolaru, ale na oplátku dostane kupón se slevou 2 dolary.

Jak už jsme psali. Služba ShareSave je na začátku, funguje zatím v Indii. A to se odráží i na nabídce produktů. K dispozici jsou hodinky Xiaomi CIGA, sonický kartáček Soocas, chytré žárovky Yeelight apod. Nabídka je prozatím omezená.

ShareSave by Xiaomi
ShareSave by Xiaomi

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Chtěli byste tuto službu i v Evropě, respektive v Česku?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)