Facebook začíná vyžadovat selfie fotky k ověření účtu

selfie fotky facebook prihlaseni

Facebook u některých uživatelů testuje nové ověření totožnosti. To probíhá pomocí selfie fotky, kterou si bude muset uživatel vyfotit. Prozatím není jasné, jestli se tato funkce dostane ke všem, nicméně v zahraničí moc kladných ohlasů nezískala.

Selfie fotky jako způsob přihlášení na Facebook?

K této nové funkci se vyjádřil už i samotný Facebook. Podle mluvčí společnosti je hlavní cíl větší bezpečnost uživatelských dat. Dále se řeklo, že by se tohle ověření přes selfie fotky mohlo objevit, jakmile Facebook zachytí podezřelou aktivitu. Co znamená podezřelá aktivita ale není zcela jasné, společnost nikdy neprozradila jak aktivitu vyhodnocuje, aby se s tím nedalo manipulovat.

https://twitter.com/flexlibris/status/935635282564734977

Jak jde vidět na obrázku výše, společnost Facebook žádá uživatele k tomu, aby na servery Facebooku nahráli svou selfie fotku, podle které pak vyhodnotí, jestli aplikaci používá majitel účtu. Selfie fotografie se také podle Facebooku ihned mažou a nikde neukládají. Šlo by tak o další možnost potvrzení totožnosti, kterých už je na Facebooku několik.

Vadilo by vám přihlašování a ověřování totožnosti přes selfie fotky?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)