Ze sekce Moje zařízení v Obchodě Play zmizela nepoužívaná zařízení

sekce-moje-zarizeni-obchode-play_ico

Když instalujete aplikaci přes webovou verzi Obchodu Play, zobrazí se vám v rozbalovací nabídce přehled všech zařízení, na která můžete instalovat. Uživatelům zde často překážely telefony a tablety, které třeba i několik let nepoužívali. Stačilo sice vstoupit do sekce Moje zařízení v nastavení Obchodu Play, a u příslušné položky deaktivovat volbu Zobrazit v nabídkách, nicméně v seznamu toto zařízení figurovalo dál. V případě redaktorů, recenzujících i několik desítek zařízení ročně, narůstal seznam do obludných rozměrů. Jistě nám i někteří z vás potvrdí, že v této nabídce shromáždili velké množství telefonů a tabletů.

Ze sekce Moje zařízení v Obchodě Play zmizela nepoužívaná zařízení Ze sekce Moje zařízení v Obchodě Play zmizela nepoužívaná zařízení

Promazání sekce Moje zařízení

Nyní můžeme ohlásit sice malou, ale jistě zajímavou změnu v tomto směru: starší nepoužívaná zařízení byla ze seznamu odstraněna. Až dosud sekce Moje zařízení obsahovala všechny telefony, na kterých byl uživatel přihlášen svým účtem, od těch úplně prvních, až po nejnovější. Pokud se těšíte na to, že budete moci smazat zbytečné položky, trošku vás zklameme: manuální editace stále není k dispozici. Google tedy automaticky odebírá jen stará a nepoužívaná zařízení. Dle některých zpráv se však toto změna neprojevila u všech. Řada uživatelů stále hlásí, že má seznam ve stejném stavu, jako dříve. Lze tedy předpokládat, že odstraňování probíhá postupně, patrně v několika etapách. Vzhledem k povaze věci asi nebude vyčištění seznamu Moje zařízení vysokou prioritou ve srovnání jinými aktivitami vyhledávacího giganta.

V seznamu jsou kromě názvu, výrobce a modelu zobrazována data registrace a posledního použití. Uživatel zde nadále může pouze měnit názvy a zapínat/vypínat viditelnost v seznamech pro instalaci.

Uživatel měnit názvy a zapínat/vypínat viditelnost v seznamech pro instalaci Uživatel měnit názvy a zapínat/vypínat viditelnost v seznamech pro instalaci

Podívejte se do sekce Moje zařízení a dejte nám vědět, zda se i u vás projevila změna. Jste spokojeni s odstraněním starých telefonů a tabletů ze sekce Moje zařízení v Obchodě Play? Nebo si myslíte, že to Google mohl udělat lépe? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)