Šéfdesignér opouští Apple, smysl mu dává jiný projekt. Investoři se bojí o iPhone

Jony Ive opouští Apple

Po dlouhých 27 letech opouští Apple jeho šéfdesignér Jony Ive, který je podepsaný pod mnoha patenty chytrých hodinek i designem telefonů iPhone. V tomto roce plánuje dlouholetý zaměstnanec opustit svůj post a věnovat se vlastnímu projektu “LoveFrom”. Kromě spuštění začátkem příštího roku o něm nic bližšího zatím neprozradil. Zároveň však ubezpečil příznivce Applu, že se bude i nadále podílet na vývoji produktů.

Jony Ive opouští Apple, a přesto v něm zůstává

Vrchní designér Applu uvedl, že sice odchází ze svého postu, ale s Applem bude i nadále spolupracovat. Vždyť prvním zákazníkem projektu LoveFrom bude právě Apple. Zajímavé je, že americký gigant zatím neplánuje do jeho funkce nikoho obsadit. CEO Applu dokonce řekl, že odchod Jonyho Ive je revolucí, jakou musí Apple projít a je rád, že spolu budou i nadále spolupracovat. “Tohle je ten správný čas, abych udělal plánovanou změnu”, dodal Ive.

Nadále se chce věnovat oblasti nositelné elektroniky (nejenom chytré hodinky), mj. by ji rád více spojil se zdravotnictvím. Kromě něj má do projektu naskočit také Marc Newson, dlouholetý pracovník v Applu, jehož zájmy jdou za hranice designu.

Investoři se obávají dopadu na prodeje iPhonů

Nedávno odešla z řad Applu také Angela Ahrendts, která vedla maloobchodní prodej a změnila poskytování služeb v Apple Storech po celém světě. Když teď odchází i Jony Ive, tvůrce designu mnoha přístrojů, obávají se investoři o dopad na prodeje telefonů Apple. Jakým směrem se teď budou vyvíjet? Dostanou iPhony diametrálně odlišný design jako tomu bylo při přechodu z iPhonu 8 na X, nebo třeba pár foťáků navíc?

Co si myslíte o odchodu Jonyho Ive?

Zdroj: bbc

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)