Šéf Samsungu dostal 5 let vězení za úplatky

sef samsungu vezeni korupce penize

Lee Jae-yonga poslal jihokorejský soud na 5 let do vězení za korupci. Jae-yong je dědic a zároveň i místopředseda konglomerátu, de facto ale i šéf Samsungu od roku 2014. Jelikož jeho otec prodělal v roce 2014 infarkt a od té doby je v kómatu.

Šéf Samsungu se proti rozhodnutí soudu odvolá

Lee Jae-yong byl ve vazbě od února tohoto roku, po půl ročním procesu byl nakonec obžalován z úplatku v aféře kolem bývalé prezidentky Jižní Koreje Pak Kun-hje. Jae-yong ale obvinění odmítá a proti rozsudku se odvolá.

Samsung Heir Lee Jae-yong’s Potential Arrest: Explained

Samsung Heir Lee Jae-yong's Potential Arrest: Explained

Šéf Samsungu měl pomocí úplatků údajně získat vládní pomoc pro fúzi, díky které měl mít větší kontrolu nad Samsungem. Dále soud řekl, že si ukryl majetek v zahraničí, dopustil se křivopřísežnictví a zpronevěry. Jižní Korea v posledních měsících podniká velké kroky v boji s korupcí. Nedávno byla sesazena i prezidentka Pak Kun-hje, která je nyní souzena v odděleném procesu.

Údajně měl poskytnout úplatek 43 miliard wonu, což je v přepočtu zhruba 900 milionů korun. Prokuratura navrhovala za korupci a zpronevěru 12 let vězení, hrozilo mu přitom až 20 let. Nakonec dostal od soudu 5 let vězení, nicméně Jae-yong vinu popírá a odvolá se. Konečný rozsudek tak zazní až v řádu několika následujících měsíců.

Ovlivní tento rozsudek vaše rozhodování o případném nákupu Samsung zařízení?

Zdroje: phonearena.com, reuters.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek