Menu

Šéf Samsungu dostal 5 let vězení za úplatky

Lee Jae-yonga poslal jihokorejský soud na 5 let do vězení za korupci. Jae-yong je dědic a zároveň i místopředseda konglomerátu, de facto ale i šéf Samsungu od roku 2014. Jelikož jeho otec prodělal v roce 2014 infarkt a od té doby je v kómatu.

Šéf Samsungu se proti rozhodnutí soudu odvolá

Lee Jae-yong byl ve vazbě od února tohoto roku, po půl ročním procesu byl nakonec obžalován z úplatku v aféře kolem bývalé prezidentky Jižní Koreje Pak Kun-hje. Jae-yong ale obvinění odmítá a proti rozsudku se odvolá.

Šéf Samsungu měl pomocí úplatků údajně získat vládní pomoc pro fúzi, díky které měl mít větší kontrolu nad Samsungem. Dále soud řekl, že si ukryl majetek v zahraničí, dopustil se křivopřísežnictví a zpronevěry. Jižní Korea v posledních měsících podniká velké kroky v boji s korupcí. Nedávno byla sesazena i prezidentka Pak Kun-hje, která je nyní souzena v odděleném procesu.

Údajně měl poskytnout úplatek 43 miliard wonu, což je v přepočtu zhruba 900 milionů korun. Prokuratura navrhovala za korupci a zpronevěru 12 let vězení, hrozilo mu přitom až 20 let. Nakonec dostal od soudu 5 let vězení, nicméně Jae-yong vinu popírá a odvolá se. Konečný rozsudek tak zazní až v řádu několika následujících měsíců.

Ovlivní tento rozsudek vaše rozhodování o případném nákupu Samsung zařízení?

Zdroje: phonearena.com, reuters.com

 

Komentáře

Pazdrat

25.8.2017 13:15

Moje “rozhodování o případném nákupu” to neovlivní, protože mi tohle jako dobrý argument ke koupi nepřipadá :-D

Uplácí se všude a určitě sou o větší/stejné ryby

cardi

25.8.2017 13:40

Pazdrat: presne

Uni

uni -71

25.8.2017 16:50

Pazdrat: To je dobře. Je škoda, kolikrát si v diskusích přečteš, že od nějaké společnosti ne, protože někdo má třeba takovou orientaci. To už je mnohem více pochopitelné právě zde, kde to přeci jen morální oporu má.
Já také např. nenakupuji Kingston SSD, prostě udělali podvod na zákazníky a musí to pocítit.

Sagitarius

sagitarius64 0

25.8.2017 18:32

Chudák Kingston, kvůli tomu, že sis nekoupil jejich SSD teď zkrachuje :-)

Uni

uni -71

26.8.2017 9:27

sagitarius64: Predpokladam ze k volbam take nechdis (resp nebudes), co s hlasem jednotlivce…. A nekupuji HW jen pro sebe;)

JJJJ

27.8.2017 8:13

Jestli to nekomu nestaci jako duvod proc nekupovat, je moralne mlady a nedospely, tohle se nesmí tolerovat, jinak to potom vypada tak jak to vypadá, u nás by si sednout nesel a jeste by mu kvitovali jak to dobre vymyslel… Nenadarmo v korei dostal 5let na tvrdo…ale asi tu pisi samé deti, ktere nechapou jaky dopad muze udelat korupce ve společnosti..

Darkwolfec

28.8.2017 9:03

JJJJ
A ty si myslíš, že jiné společnosti neuplácejí další? “Legálně” uplácejí jiné společnosti. Samsung uplácí výrobce chipů, Apple dělá to samé, uplácí vlády, a jiné velké společnosti. Korupce je úplně všude. Tak o co jde. Neřeknu, kdyby uplácel jihokorejskou armádu, aby mu rozprodali domu arsenál, nebo aby zaútočili na sever. Ale tohle je bohužel v dnešní době “normální” ikdyž by nemělo být. Začíná to u malých “podomáckých” společností a končí to korporacemi.

RSS (komentáře k článku)