Šéf společnosti Huawei odhalil datum, kdy začne vycházet aktualizace na Android 9 Pie

huawei honor aktualizace emui 9 android 9 pie

Aktualizace na Android 9 Pie pro Huawei a Honor telefony je konečně za rohem. Datum vydání odhalil přímo šéf společnosti Richard Yu. První majitelé se stabilní verze dočkají ještě tento týden.

Aktualizace na Android 9 Pie pro první Huawei a Honor telefony vychází 10. listopadu

Čínská společnost minulý měsíc zmátla novináře, když rozeslal tiskovou zprávu o tom, že Android 9 Pie je připraven na Huawei telefony. Jenže později se ukázalo, že vlastně informovala o tom, že aktualizace je otestována a připravena k vydání. Na samotné vydání si uživatelé museli počkat více než měsíc.

huawei honor aktualizace android 9 pie

Tentokrát již ale známe ale přesné datum, kdy se aktualizace objeví. A také známé telefony, které jako první dostanou novou aktualizaci. Jde o telefony, které mají čipset Kirin 970, přesněji jde o:

Uživatelé těchto telefonů se můžou těšit na novinky z Androidu 9 Pie, ale také nové funkce přímo od Huaweie. Jde například o nové ovládání gesty, dále jde o vlastní řešení Digital Wellbeing, neboli v překladu digitální zůstatek. V neposlední řadě se optimalizoval systém pro lepší použití s poměrem stran 18:9, 19:9, zredukoval se počet položek v systému a přináší se i GPU Turbo 2.0.

Aktualizace se bude postupně uvolňovat od 10. listopadu, nemusíte ji tak dostat rovnou v den vydání. Zároveň se nejedná o finální seznam Huawei či Honor telefonů s aktualizací na Android 9 Pie. V budoucnosti se dostane i na další telefony. Telefon Honor View 20 již přichází rovnou z krabice na Androidu 9 Pie.

Těšíte se na novinky v Androidu 9 Pie a EMUI 9.0?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)