Samsung mobily a Windows 11 se společně učí další super věc

Windows 11 Samsung automatický hotspot Váš telefon Link to Windows

Majitelé posledních telefonů a tabletů značky Samsung, kteří jsou současně uživateli počítačového systému Windows 11, mají již delší dobu možnost využívat zajímavých multitaskingových možností, které jim poskytuje program Váš telefon a aplikace Link to Windows. K přímému spouštění aplikací, vyřizování hovorů nebo přesunu fotek brzy naostro přibude další šikovná funkce, která se týká vzdáleného nastavení připojeného mobilního zařízení. Z počítače bude možné spustit a automaticky připojit hotspot neboli sdílené datové připojení.

Link to Windows
Link to Windows

Praktická novinka, která je v tuto chvíli k dispozici členům programu Windows Insider, bude v telefonu vyžadovat zapnutou Wi-Fi a Bluetooth. Jestliže pak o sobě budou počítač a mobilní zařízení vědět, bude možné se z Windows rovnou připojit k hotspotu i bez zadávání jakéhokoli hesla. Tuto funkci využijí zejména majitelé notebooků, které například na cestách nemají vlastní možnost připojení k datové síti.

Windows 11 Váš telefon Link to Windows Samsung hotspot automaticky ukázka sítě

Podobné řešení již mezi sebou praktikují například iPhony a počítače Mac, případně některé Android telefony a Chromebooky. V případě Windows ale pochopitelně rázem půjde o mnohem větší cílovou skupinu.

Jak často pouštíte na mobilu hotspot?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)