TOPlist

Sleva: Nejprodávanější televizor v ČR je za super cenu. Má 50″ 4K obrazovku a populární systém Tizen

samsung tv sleva
  • 50palcový 4K televizor Samsung paří dlouhodobě k nejprodávanějším modelům v ČR
  • Nyní ho pořídíte pod 8 500 korun
  • Má dostatečně kvalitní obraz, trojici HDMI a jablíčkáře potěší podpora AirPlay 2

Samsung UE50CU7172 je aktuálně podle serveru Heureka nejprodávanějším televizorem v České republice a není se příliš čemu divit. Češi mají obecně televizory od jihokorejského výrobce v oblibě, jsou spokojeni nejen s kvalitou obrazu, ale hlavně s operačním systémem Tizen, který je pro méně zkušené uživatele uživatelsky přívětivější než třeba Google TV. Tento televizor navíc docela podstatně zlevnil, takže pokud hledáte levný a poměrně schopný 4K televizor, měli byste zpozornit.

Už z označení lze vyčíst, že Samsung UE50CU7172 disponuje 50palcovou obrazovkou. Jedná se o klasický LCD panel se 4K rozlišením a 50/60Hz obnovovací frekvencí, nechybí podpora standardů jako je HDR10, HDR10+ či HLG. Obraz je dostatečně dobrý nejen na to, aby vám televizor sloužil jako sekundární, například v ložnici či pracovně, ale ti, kteří nikdy neokusili sílu dražších modelů s MiniLED či OLED panely a vyšší svítivostí, s ním budou spokojení i v obývacím pokoji.

samsung crystal uhd televizor

Na zadní straně se nachází trojice HDMI 2.0 (2.1 by stejně kvůli 60Hz panelu nedávalo příliš velký smysl), USB-A, Ethernet i audio výstup. Televizor lze pochopitelně přidělat i na zeď pomocí VESA (200×200) držáku, operačním sytémem je pak již zmíněný Tizen. Ten podporuje většinu aplikací, které bude běžný smrtelník potřebovat, ať je řeč o Netflixu, O2 TV (2.0), HBO Max či třeba Spotify. Jablíčkáře navíc potěší přítomnost Apple Airplay 2.

Samsung 50CU7172 (CU7100 series) UHD 4K TV review

Samsung 50CU7172 (CU7100 series) UHD 4K TV review

Televizor původně startoval na ceně 10 990 korun, postupem času se ale jeho cena snižovala někam k 9 tisícům, nyní jej však můžete koupit za 8 492 korun, což dělá z modelu UE50CU7172 jednu z nejlepších koupí své třídy. Akce běží na několika e-shopech, kupříkladu na Alze či Planeu.

Jaký televizor máte doma vy?

Zdroj: Alza, Planeo

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)