TOPlist

Samsung zavádí nový systém trade-in, potěší i zklame zároveň

samsung trade-in
  • Samsung nabízí možnost odkupu starého zařízení na protiúčet
  • K výkupní ceně nabízí bonus, na který ale zákazník dlouho čeká
  • Nový způsob zpětného odkupu eliminuje čekání na bonus, výkupní ceny jsou ale méně příznivé

Samsung spustil na červenec nový trade-in, který řeší častou stížnost zákazníků. Nemusíte čekat na bonus k výkupu, je odečten okamžitě. Na oplátku ale dostanete za starý mobil méně peněz. Možnost odkupu přes Nový Samsung zůstává.

Možná znáte systém výkupu starých telefonů na protiúčet, který nabízí mimo jiné Samsung. Ve stručnosti to funguje tak, že když kupujete nový mobil a máte staré zařízení, které už nepotřebujete, Samsung nabízí možnost odkupu starého zařízení. Za staré zařízení dostanete cenu závisející na značce, modelu a stavu a navíc nějaký bonus.

nabídka trade-in nabídka trade-in

Po nákupu nového zařízení se musíte zaregistrovat na webu www.novysamsung.cz, kde najdete všechny právě probíhající akce. Doložíte fakturu, objednáte svoz starého telefonu a za pár dnů vám na účet přijdou peníze za starý mobil a do cca 30 pracovních dnů bonus. Ten může být 2000 Kč, ale v případě skládaček i 10 000 Kč. Například u teď probíhající akce pro S24 Ultra jsou to 3000 Kč.

Samsung ale nyní zavedl možnost trade-in hned v procesu nákupu přímo na svém e-shopu. Nabídka platí pouze pro Galaxy S24 a tablety Tab S9 a je platná pouze do 31. 7. 2024. Hlavním rozdílem oproti registraci přes novysamsung.cz je, že na bonus nemusíte čekat, ale odečítá se okamžitě od ceny nového telefonu. Podrobná pravidla akce jsou k dispozici v souboru PDF, přičemž je zajímavé, že obsahují odkaz na úplná pravidla na stejnou stránku, která odkazuje na zmíněné PDF. Pozor, abyste se nezacyklili.

Bonus je stejný, výkupní ceny někdy až výrazně zarážející. Například jsme srovnali výkupní cenu telefonu Pixel 8 Pro 512 GB (GA04921-GB) a zatímco na serveru Nový Samsung bychom za telefon v perfektním stavu dostali 19 500 Kč, při odkupu v e-shopu Samsung je to o téměř 10 000 Kč méně!

Pokud byste náhodou nechtěli dodržet podmínky a nezaslali staré zařízení, Samsung vám na dálku zablokuje telefon.

Výkup provozuje společnost Foxway OÜ se sídlem v Estonsku, kam budete zasílat i staré zařízení. O zaslání se ale postará společnost, vy jen nalepíte štítek na balíček a dál se o nic nestaráte.

Přijde vám nový trade-in zajímavý?

Zdroj: Samsung

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)