Samsung a revoluce v projektorech? Mrkejte na The Freestyle

Samsung The Freestyle projektor představení specifikace ČR

Společnost Samsung před pár hodinami oficiálně představila (a v USA hned také poslala na trh) velmi originální projektor The Freestyle. Opravdu přiléhavě pojmenované zařízení kombinuje několik způsobů použití, mezi která patří například funkce dekorativního “náladového” světla nebo možnost instalace do žárovkové objímky, ze které je možné projektor i přímo napájet. Když po něm zrovna nebudete potřebovat promítání, může posloužit i jako chytrý reproduktor.

Z hlediska obrazových parametrů se bavíme o DLP projektoru s nativním rozlišením 1920 x 1080 px, lampou s životností 20 tisíc hodin, poměrem projekční vzdálenosti 01.II, jasem 230 Ansi Lumen, standardem HDR10 a kontrastem 300:1. Zařízení umí automaticky řešit lichoběžníkovou korekci a dokonce zvládne i přizpůsobit vysílaný obraz barvě podkladu, který nemusí být nutně bílý. Úhlopříčka obrazu může být mezi 30 a 100 palci, přičemž o ostření se projektor také postará sám.

The Freestyle: Official introduction film | Samsung

The Freestyle: Official introduction film | Samsung

Mezi konektory patří MicroHDMI pro přenos signálu a USB-C pro napájení. Jak bylo zmíněno, projektor se dá díky speciální objímce také zašroubovat namísto žárovky (zatím jen ve standardu E26). V kombinaci s volným 180° vykláněním jde o řešení, které nabídne promítání nejen na zeď, ale třeba i na stůl nebo podlahu. A to například i jen v podobě nápisů. Funkci “náladového” světla umí přístroj plnit po nasazení speciálního krytu a po úplném zhasnutí lampy můžete Samsung novinku The Freestyle využít jako bezdrátový a chytrý reproduktor s všesměrovým vyzařováním. S obrazem i bez je k dispozici Bixby.

Kromě MicroHDMI je pochopitelně k dispozici i bezdrátová konektivita. Projektor si rozumí se Samsung systémem SMART TV a z televizorů této značky se dá obraz rovnou zrcadlit. Stejně jsou na tom i telefony při použití aplikace SmartThings pro Android a iOS nebo AirPlay 2 pro zařízení Apple. The Freestyle je současně prvním projektorem, který obsahuje dálkové hlasové ovládání (FFV), což uživatelům umožňuje zvolit hlasové asistenty pro bezdotykové ovládání zařízení. Na zařízení se každopádně nachází i hardwarové vypínání mikrofonu.

V ČR bude možné novinku předobjednat od 17. ledna a začátek prodeje se očekává během února 2022. Již nyní se můžou tuzemští zájemci předregistrovat na stránkách Samsungu a jeden kousek vyhrát. Doporučená maloobchodní cena pro ČR nebyla ještě stanovena, nicméně v USA stojí projektor 899 dolarů, což je v obyčejném přepočtu bezmála 20 tisíc korun.

Co vás na projektoru The Freestyle zaujalo nejvíce?

Zdroj: TZ Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)